2022 2023 Sezonunda Bursa Takımlarının 13 Haftalık Maceraları

2022 2023 sezonunda her iki bursa takımı olan Bursaspor ile İnegölspor TFF 2. Lig beyaz grupta boy gösteriyor.

Bu yazımızda ise Bursaspor ile İnegölspor ’un geride kalan süreçte TFF 2. Lig beyaz grupta sergiledikleri performansları ve 2022 Dünya Kupası öncesinde oynayacakları son hafta maç programına göz gezdireceğiz.

Bursaspor

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Bursaspor 2022 2023 sezonunda 13 haftayı geride bıraktı ve bu süreçte 1 haftayı maç yapmadan BAY geçerek geride bıraktı. Yeşil beyazlı ekip bu karşılaşmalarda 3 kez galip gelmeyi başarırken 3 kez ise sahadan beraberlik ile ayrıldı ve 6 kez de mağlubiyet yaşadı. Bursaspor bu mücadelelerde 13 kez gol atmayı başardı ve kalesinde ise 16 gole engel olmayı başaramadı. Teknik direktör İsmail Ertekin’in öğrencileri bu karşılaşmalarda 12 puan toplamayı başardı ve 13. Haftayı TFF 2. Lig Beyaz grupta 15. Sırada tamamlamayı başarmıştı.

Bursaspor TFF 2. Lig Beyaz grupta 14. Haftada Menemen F. K ile karşı karşıya gelecek. Menemen F. K ‘nın ev sahibi olacağı bu mücadele 13 Kasım Pazartesi günü saat 14:00’da başlayacak. Menemen İlçe Stadyumunda oynanacak olan karşılaşmada orta hakem Alim Kandemir düdük çalacak. Bu karşılaşmada Alim Kandemir’in yardımcıları Mehmet Kuru ve Furkan Ulu ikilisi olurken 4. Hakem olarak ise Ramazan Haymana görev alacak.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu karşılaşmada gözlemci olarak Osman Yiğit Uzer görev verilirken Temsilci olarak ise Tuğbay İnan ve Koray Bakış görev alacak.

İnegölspor

Bordo beyazlı ekip 2022 2023 sezonunda TFF 2. Lig beyaz grupta 13 hafta geride bırakılırken 1 hafta fikstür gereği maça çıkmadan BAY geçerek tamamladı. İnegölspor bu karşılaşmalardan 3 tanesinden galibiyet ile ayrıldı ve yalnızca 1 kez beraberlik ile ayrılırken 8 mücadelede ise sahadan mağlubiyet ile ayrıldı. Bordo beyazlı ekip bu maçlarda 14 kez rakip fileleri havalandırmayı başarırken 18 kez ise kalesini gole kapamayı başaramadı. Teknik direktörü Taşkın Güngör’ün öğrencileri bu süre zarfında 10 puan toplamayı başardı ve TFF 2. Lig Beyaz grupta 14. Haftaya 16. Sırada giriş yaptı.

İnegölspor TFF 2. Lig Beyaz grupta 2022 2023 sezonunun 14. Haftasında Çorum F. K ile karşı karşıya gelecek. Bordo beyazlı takımın Çorum F. K’yı konuk edeceği mücadele 13 Kasım Pazar günü saat 14:00’da başlayacak.

İnegöl İlçe Stadyumunda oynanacak olan mücadelede orta hakem olarak Özgür Reha Alıcı düdük çalacak. Bu maçta Özgür Reha Alıcı’nın yardımcıları Mahmut Gülle ve Şeyhmus Baysal ikilisi olacak ve 4. Hakem olarak ise Alkan Parsak görev alacak.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu karşılaşmada gözlemci olarak Tolga Kadaz görev verilirken Temsilci olarak ise Celalettin Yavuz görev alacak.