7Days EuroCup’ta Oranlar Açıklandı

Frutti Ekstra Bursaspor geçtiğimiz sezon 7Days EuroCup’ta yalnızca 2. Sezonunu geçiriyor olmasına rağmen çok büyük bir başarıya imza atmıştı. Frutti Ekstra Bursaspor 2021 – 2022 sezonunda 7Days EuroCup’ta mücadele eden henüz çok yeni bir takım olmasına rağmen önemli bir başarıya imza attı. Frutti Ekstra Bursaspor geçen sezon sergilemiş olduğu başarılı performans ile 7Days EuroCup’ta finale kadar çıkmayı başarmış hatta kupada bu alanda şampiyonluğu ellerinde kıl payı kaçırmıştı. 

Frutti Ekstra Bursaspor gelecek sezonda 2021 – 2022 sezonunda olduğu gibi 7Days EuroCup’ta mücadele edecek. 2022 – 2023 sezonunda da ülkemizi Avrupa kupalarında temsil edecek olan Frutti Ekstra Bursaspor’unda dahil olduğu 20 takım açıklandı. Gelecek sezon 7Days EuroCup’ta mücadele edecek olan takımlar şu şekilde:

Türk Telekom ve Frutti Ekstra Bursaspor ülkemizi 7Days EuroCup’ta temsil edecek takımlar olurken Fransa’dan Paris Basket ve JL Bourg, Karadağ’dan Buducnost, Slovenya’dan Cedevita Olimpija, İspanya’dan Gran Canaria ve Joventut Badalona, Almanya’dan Hamburg Towers ve Ratiopharm Ulm, İsrail’den Hapoel Tel Aviv, İtalya’dan Dolomiti Energia Trento, Umana Reyer ve Pallacanestro, Yunanistan’dan Promitheas Patras, Polonya’dan Slask Wroclaw, Litvanya’dan Lietkabelis, Ukrayna’dan Prometey, Romanya’dan U – BT Cluj – Napoca ve İngiltere’den London Lions.

7Days EuroCup’ta Şampiyon Beklentileri ve Oranları

11 Ağustos’a kadar gerçekleştirilen kadro takviyeleri ve antrenör ekibi çalışmaları ile birlikte transferlerini de hesaba katan yapay zekânın oluşturduğu tahmin parametreleri sonucunda 2022 – 2023 sezonunda mücadele edecek takımların 7Days EuroCup’ta elde edebileceği şampiyonluk şansları yapay zekâ tarafından belirlendi. 7Days EuroCup’ta mücadele edecek olan temsilcimiz Frutti Ekstra Bursaspor’un gelecek sezon şampiyon olabilmesi için duyurulan listede yeşil beyazlı temsilcimiz şampiyonluk yüzdesinde 3. Sırada kendisine yer bulmayı başardı. Birçok parametreyi ele alıp gelecek sezon için tahminlerde bulunan yapay zekânın 2022 – 2023 sezonunda 7Days EuroCup’ta tahmin ettiği şampiyonluk şansları şu şekilde olduğu açıklandı:

Takım AdıYüzdelik Oranlar
Slask Wroclaw%1,6
London Lions%1,94
U – BT Cluj Napoca%2,41
Lietkabelis Panevezys%2,79
Ratiopharm Ulm%3,04
Dolomiti Energia Trento%3,04
Buducnost Voli Podorica%3,10
Promitheas Patras%3,47
Paris Basket%3,62
Prometey SlFrutti Ekstra Bursasporozhanske%3,89
Mincidelice JL Bourgg En Bresse%3,89
Hapoel Tel Aviv%3,91
Germani Brescia%4,81
Turk Telekom Ankara%5,36
Cedevita Olimpija Ljubljana%6,11
Umana Reyer Venice%7,12
Frutti Ekstra Bursaspor%7,72
Gran Canaria%14,22
Joventut Badalona%15,63

Frutti Ekstra Bursaspor’dan Antrenör Ekibine Yeni Bir Ekleme Geldi

Gelecek sezon yine 7Days EuroCup’ta mücadele edecek olan temsilcimiz Frutti Ekstra Bursaspor antrenör ekibine takviyede bulundu. Kulübün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada Ukraynalı Dmytro Bodaiev yardımcı koç olarak gelecek sezon Frutti Ekstra Bursaspor kadrosunda yer alacak.