Bursaspor

Adana Demirspor Maçının Ardından İbrahim Üzülmez’den Açıklama Geldi

TFF 1’inci Lig’de 22’inci hafta mücadelesi için Adana Demirspor ile karşı karşıya gelen Bursaspor, müsabakadan 2-1 galip gelmeyi başarmıştı. Galibiyetin ardından değerlendirmede bulunan Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, üst sıralara biraz daha yaklaşma anlamında önemli bir 3 puan aldıklarını belirtti.

TFF 1’inci Lig’in 22’inci hafta mücadelelerinden olan Adana Demirspor müsabakasından 2-1 galip ayrılan Bursaspor ekibi, 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı. Maçın ardından değerlendirmede bulunan tecrübeli teknik adam İbrahim Üzülmez, “Lig uzun bir maraton, daha çok yolumuz var. Yolumuz uzun, inanarak bundan sonraki süreçte aynı ciddiyetle devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

“Önemli bir 3 puan aldık”

Maçın ardından basın toplantısında maç ile ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapan Teknik Direktör, zor bir maç olduğunu ve ofansif anlamda çok etkili bir takıma karşı mücadele verdiklerini de belirtti. İlk 45 dakikada rakibe belki de hiç pozisyon vermemiş olduklarını da özellikle belirten Üzülmez, “Sahada yardımlaşarak oynayan, topa göre pozisyon alan bir takım vardı. İkinci yarıda oyuncularıma sıkıntılar yaşayabileceğimizi söylemiştim” dedi.

Özer Hurmacı’ya verilen kırmızı kartın ardından skoru koruma iç güdüsü ile rakibe pozisyon verdiğini belirten teknik adam, “Üst sıralara biraz daha yaklaşma anlamında önemli bir 3 puan aldık. Oyuncularımıza gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.