ALİ AKMAN SÜRESİZ KADRO DIŞI

Üç büyüklerinde transfer etmek için uğraş verdiği Bursaspor’da forma giyen genç forvet Ali Akman Eintracht Frankfurt’u tercih etti.

Almanya Birinci Futbol Ligi’nden Eintracht Frankfurt takımıyla 4 yıllık sözleşme imzalayan genç santrafora tepkiler gecikmedi. Bursaspor taraftarları Ali Akman’a Eintracht Frankfurt’a bedelsiz şekilde transfer olmasından dolayı tepki gösterdi.

Bursaspor’dan Eintracht Frankfurt’a

Bursaspor ile sözleşmesi bu sezon sona erecek olan 18 yaşındaki genç forvet Ali Akman, Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Eintracht Frankfurt ile 1 Temmuz 2021 tarihinde geçerli olacak 4 yıllık bir sözleşme imzaladı.

TFF 1. Lig’de yeşil beyazlı takımın forması ile gösterdiği başarılı performansıyla birçok büyük takımın gözlerini üstüne çeken forvet oyuncusu, Almanya Bundesliga ekiplerinden Eintracht Frankfurt’a transfer oldu.

Alman kulübünden yapılan açıklama ile, genç futbolcu Ali Akman’la 1 Temmuz 2021 tarihinden 30 Haziran 2025 tarihine kadar geçerli 4 yıllık bir sözleşme imzalandığı duyuruldu.

Ayrıca yapılan açıklamada genç santrafor için bonservis ücreti ödenmediği bildirildi. Eintracht Frankfurt’un Sportif Direktörü Fredi Bobic, genç futbolcu ile ilgili konuştu.

Türk futbolunun en büyük yeteneklerinden birini kazandıklarını söyleyen Fredi Bobic böyle bir yeteneğin Eintracht Frankfurt kadrosuna katıldığı için mutlu olduğunu belirtti.

18 yaşındaki genç futbolcu, bu sezon yeşil beyazlı takımın forması ile TFF 1. Lig’de 20 maça çıktı. 10 kez rakip filelerini havalandırırken, 4’te asist yaptı. Oyuncu Bursaspor’un en golcü ismi olmuş durumda.

4 Yıllık İmzanın Ardından Kadro Dışı

Üç büyüklerinde transfer etmek için uğraş verdiği Bursaspor’da forma giyen genç forvet Ali Akman Eintracht Frankfurt’u tercih etti. Almanya Birinci Futbol Ligi’nden Eintracht Frankfurt takımıyla 4 yıllık sözleşme imzalayan genç santrafora tepkiler gecikmedi.

Bursaspor taraftarları Ali Akman’a Eintracht Frankfurt’a bedelsiz şekilde transfer olmasından dolayı tepki gösterdi. Sosyal medyada başlatılan kampanyayla genç yıldız hakkında kadro dışı kalması gerektiği yönünde yorumları yapıldı.

Bazı taraftarlardan ise 18 yaşındaki forvetten sezon sonuna kadar yararlanılması gerektiği yorumları geldi. Bursaspor’un Yönetim Kurulu, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Ali Akman’ın süresiz kadro dışı bırakılmasına karar verdi.

Yapılan açıklamayla genç forvetin etik dışı transferi ve davranışları sebebi ile süresiz kadro dışı bırakılmasına oy birliğiyle karar verildiği duyuruldu. Ali Akman’ın eski futbolcu amcası Ayhan Akman ise bir spor kanalında yaptığı yorumla bu karara tepki gösterdi.