Altınordu 5 – 2 Denizlispor

Spor Toto 1. Lig’in 29. Haftasında Ege derbisinde Altınordu kendi sahasında Denizlispor ile karşı karşıya geldi. İzmir ekibi Altınordu kendi sahasında yeşil siyahlı takım Denizlispor ‘u 5 – 2 ‘ lik skor ile mağlup ederek ligin dibinde nefes aldı.

Ev sahibi takım Altınordu’ ya galibiyeti getiren golleri maçın ilk yarısında 11’ dakikada K. Sürmeli ile gol perdesini açtılar. 16’ 64’ ve 70’ dakikada ise Ali Özgün 3 gol kaydettiği karşılaşmada yıldızlaşırken takımın son golünü ise 90’ dakikada Hüsamettin Yener’ den geldi.

Konuk Denizlispor ‘ da ise ilk yarıda gol perdesini maçın henüz 6’ dakikadasın da Ömer Şişmanoğlu’ dan gelirken takımın ikinci golü ise ilk yarının sonun da 43’ dakikada Okan Derici’ den geldi.

Karşılaşma sonun da Spor Toto 1. Lig’in dibinde yer alan İzmir ekibi Altınordu 23’ e yükseltirken konuk takım Denizlispor ise 17’ puan da kaldılar.

Spor Toto 1. Lig’ de gelecek hafta Altınordu hükmen 3 puan ile geçerken Denizlispor ise bir başka İzmir ekibi olan Göztepe ile karşı karşıya gelecekler.

Altınordu Ligin Dibinde Nefes Aldı

Spor Toto 1. Lig’in 29. Haftasında Ege derbisinde Altınordu kendi sahasında Denizlispor’ u 5 – 2 ‘ lik skor ile mağlup ederek alt sıralarda nefes aldılar. İzmir ekibi karşılaşmada geriye düşmüş olsa da iyi bir toparlanma örneği göstererek maç sonunda sahadan galip olarak ayrıldılar.

Ev sahibi ekip Altınordu’da takımın yeni teknik patronu Hasan Özer sahaya 4 – 1 – 4 – 1 ile dizilirken: Kubilay Aktaş, Yusuf Yalçon Arslan, Ali Dere, Feyttullah Gurluk, Metehan Mimaroğlu, Ahmet İlhan Ozek, Ali Ozgun, Kursad Surmeli, Ali Emre Yanar, Metehan Yılmaz ve Kerim Alıcı ilk 11’ i ile çıktı.

Konuk takım Denizlispor ise tecrübeli teknik adam Giray Bulak 4 – 2 – 3 – 1 ile sahaya dizilirken; Altintas Hoseyin, Mustafa Çeçenoğlu, Hakan Cinemre, Brice Dja Djedje, Muhammed Gönülacar, Kevin Mayi, Muhammet Özkal, Leo Schwechlen, Ömer Şişmanoğlu, Gökhan Süzen ve Oguz Yilmaz ilk 11’ i ile çıktılar.

Karşılaşmanın ilk yarısında her iki takım da genel olarak maçın genelinde açık bir oyun ile savunması ikinci planda olan bir oyun ile sahada yer aldılar.

İlk yarıda 4 golün olduğu karşılaşmada Denizlispor Ömer Şismanoğlu ile öne geçerken Altınordu’ da cevabı Kürşat verdi.

Ali Özgün Altınordu’da Yıldızlaştı

Altınordu’ da gecenin en önemli ismi hiç tartışmasız 3 gol atan golcüsü Ali Özgün oldu. Ceza sahası içinde iyi bir tamamlayıcı olduğunu bir kez daha gösteren Ali Özgün devre arasında katılığı Altıınordu’ da 8 maçta 6. Golünü kaydetmiş oldu. Altınordu alt sıralardan kurtulmak adına büyük çaba gösterdiği karşılaşmada aldıkları 3 puan ile nefes aldı.