ATLETİZM MÜCADELESİ BURSA’DA DEVAM EDİYOR

Bursa’da düzenlenen 89. Turkcell Türkiye Büyükler ve 23 Yaş Altı Atletizim Şampiyonası, tüm hızıyla devam ediyor. Şampiyona’nın ikinci günündeki mücadeleler de sona erdi. Atıcılar Atletizm Pisti erkekler kategorisinde Mikdat Sevler, kendisine ait Türkiye rekorunu yeniledi. İkinci gündeki bu rekor, Sevler’in büyüklerde kırmayı başardığı dokuzuncu Türkiye rekoru olarak kaydedildi. Mersinli atlet Şevval Ayaz ise Kadınlar 100 metre engellide rakiplerini geride bırakarak 13.26’lık derece yapmayı başardı.

BURSA’DA ATLETİZİM RÜZGARI ESİYOR

Bursa’da düzenlenen 89. Turkcell Türkiye Büyükler ve 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası hız kesmeden devam ediyor. Şampiyona’nın ilk iki günündeki mücadeleler sona erdi. Atıcılar Atletizm Pisti’nde düzenlenen organizasyonun ilk günü, Jak Ali Harvey büyük erkeklerde 100 metrede, Ramazan Barbaros 1500 metrede, Berke Akçam 400 metre engellide ve Hilal Yego 3000 metre su engellide birinci olmayı başardı. Gülle atmada Alperen Karahan ve çekiç atmada Eşref Apak rakiplerini geçmeyi başarırken, Necati Er ise uzun atlamada birinci oldu.

Öte yandan büyük kadınlarda; 1500 metrede Emine Hatun Tuna Mechaal, 100 metrede Zülha Armutçu, 400 metre engellide Meryem Aygün, 5000 metrede Sümeyye Erol, üç adım atlamada Tuğba Danışmaz, cirit atmada Münevver Hancı, sırıkla atlamada Buse Arıkazan ve gülle atmada Emel Dereli Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

BURSA’DA GENÇ İSİMLER ÖN PLANA ÇIKTI

23 yaş altı erkeklerdeki mücadelelere bakacak olursak, 1500 metrede Abdullah Özdemir, 100 metrede Oğuz Uyar, 3000 metre su engellide Yunus Emre Akkuş, 400 metrede Emre Yörüsağdıç, çekiç atmada Batuhan Hızal ve uzun atlamada Hüseyin Ocak birinciliğe ulaştı. 23 yaş altı kadınlarda ise 1500 metrede Şilan Ayyıldız, 5000 metrede Yonca Kutluk, 100 metrede Edanur Kılıç ve gülle atmada Aysel Yılmaz rakiplerini geride bırakarak birinci oldu.

Bursa’da spor ve heyecan devam ediyor. Atletizm özelinde yapılan bu mücadele oldukça heyecanlı bir şekilde Bursa’da devam ediyor. 89. Turkcell Türkiye Büyükler özelinde yapılan 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası çok hızlı ve heyecanlı bir süreçte devam ediyor. Genç isimler başarılı performanslarını şampiyonada sergiliyorlar.