Ayhan Barışıcı Türkiye Futboluna İlişkin Önemli Açıklamalarda Bulundu

BASKF Onursal Başkanı olan ve geçmişte Bursaspor Kulübü’nde de yönetici olarak görev alan Ayhan Barışıcı, gündeme ilişkin açıklama yaptı. Konuşmasında UEFA ile FIFA’nın futbol için avukatlar kurulu oluşturduğunu da belirtti. Liglerin tesciline ilişkin durumu ise aklından geçirmediğini belirterek, yeşil beyazlı takımda Başkan olsa tescil için canını dahi verebileceğini ekledi.

Koronavirüs salgını gündemine ilişkin konuşan BASKF Onursal Başkanı Ayhan Barışıcı, çarpıcı açıklamalar ile gündeme oturdu.

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor Kulübü’nün de geçmişteki yöneticilerinden biri olan Ayhan Barışıcı, liglerin geleceğine ilişkin de konuştu. Futbol için avukatlar kurulunun oluşturulduğunu ekleyerek, bir hamle yapılacağına dikkat çekti.

Hep Beraber Bir Karar Verecekler

Liglerin geleceğine dair yapılması planlanan hamlede ise UEFA, FIFA, Dünya Sağlık Örgütü, Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın, Türkiye Futbol Federasyonu ile beraber karar vereceğini ifade etti.

Söz konusu süreçte UEFA’nın ve FIFA’nın kadrosuna da 40 avukat eklediğini vurgulayarak, 24 Nisan’da bir duyuru yapılacağını belirtti.

Alınacak kararlarda Süper Lig ve TFF 1. Lig’in başta olduğunu söyleyen Ayhan Barışıcı, bu süreçte amatör liglerin de unutulmayacağını söyledi. Ayrıca Süper Lig’de yaşanan sorunun çözümlenmesinin de alt ligler açısından örnek olabileceğini ekledi.