Beşiktaş ile Bursaspor Arasında Oynanacak Basketbol Maçını Kim Kazanır

ING Basketbol Süper Ligi; 2021 – 2022 sezonunda güzel bir mücadeleye sahne oluyor. Güncel tarih itibariyle, Fenerbahçe Beko’nun lider olduğunu söylemeliyiz. İkinci sırada Darüşşafaka bulunuyor. Üçüncü sırada Gaziantep Basketbol yer alıyor. Dördüncü sırada geçen senenin şampiyonu Anadolu Efes var!

ING Basketbol Süper Ligi; Covid-19 vakalarına rağmen devam ediyor. 23 Ocak 2022 Pazar gününün programında yer alan maçta Beşiktaş Icrypex ile FruttiExtra Bursaspor’un karşı karşıya gelmesi planlanıyordu. Saat 13.00’te başlayacak mücadele herkesi heyecanlandırıyordu. Ancak, 22 Ocak 2022 Cumartesi günü alınan kararla Beşiktaş Icrypex – FruttiExtra Bursaspor mücadelesi ertelendi.

Beşiktaş Bursaspor Maçı Neden Ertelendi?

ING Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasının programında yer alan bu maç ile ilgili şok bir gelişme yaşandı. 23 Ocak 2022 Pazar günü saat 13.00’te BJK Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi’nde oynanması planlanan bu mücadele ertelendi. Basketbola Dönüş Protokolü’nün 12. bölümünde yer alan Müsabakaların Ertelenmesi maddesi dikkate alındı. Beşiktaş Icrypex – FruttiExtra Bursaspor mücadelesinin ne zaman oynanacağı bilinmiyor.

Bu maçın ertelenme sebebini herkes tahmin edebilir. Takdir edersiniz ki, ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden takımların birçoğunda Covid-19 vakalarına rastlanıyor. Örneğin, Anadolu Efes’in hem THY Euroleague’deki hem de ING Basketbol Süper Ligi’ndeki birçok maçı ertelenmişti. Takımların sahaya belirli sayıda oyuncu ile çıkması gerekiyor. Yeterli oyuncuya sahip olamamaktan dolayı maçların ertelendiğini söylemek mümkün!

FruttiExtra Bursaspor’un Avrupa kupası maçı da aynı sebepten ertelenmişti. Takımda beş sporcu ve iki idari personelin Covid-19 testinin pozitif çıktığı ifade edilmişti. Buna ek olarak, Beşiktaş Icrypex’te de hem sporcuların hem de teknik ekipten bazı kişilerin testlerinin pozitif olduğu söyleniyordu. Siyah beyazlı kulüp; konuyla ilgili açıklama yaparak iki basketbolcunun yanı sıra teknik ekipten iki kişinin de testinin pozitif olduğunu açıkladı. Bu durumu dikkate alan Türkiye Futbol Federasyonu maçın ertelenmesine karar verdi.

Takımlar Ligde Ne Durumdalar?

ING Basketbol Süper Ligi’nde 2021 – 2022 sezonunun önceki sezonlara kıyasla çok daha çekişmeli geçtiğini söyleyebiliriz. Bilhassa Anadolu Efes’in sezona kötü başlaması diğer takımların şampiyonluk adına umutlanmasına neden oldu. Bilhassa Fenerbahçe Beko’nun son derece hırslı olduğunu söylemek gerekir.

Hem Beşiktaş Icrypex hem de FruttiExtra Bursaspor; ING Basketbol Süper Ligi’nde kısıtlı kadrolarıyla mücadele ediyorlar. Siyah beyazlı takım; bu sezon ligde 16 maça çıktı. Bu maçların sekizinden galibiyet ile ayrıldı. Sekiz maçı kaybetti. Güncel tarih itibariyle, dokuzuncu sırada olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, Beşiktaş Icrypex’in eksik maçları da mevcut!

FruttiExtra Bursaspor; Tofaş ile beraber Bursa şehrinin basketboldaki iki temsilcisinden birisi! Yeşil beyazlı takım; tıpkı Beşiktaş Icrypex gibi bu sezon 16 maça çıktı. Sekizini kazanıp sekizini kaybetti. Güncel tarih itibariyle, ligde 10. sırada bulunuyor.