Frutti Extra Bursaspor Basketbol Takımı

Bursa Ekiplerinde Koronavirüs Test Talebi

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm liglerin süresiz olarak ertelendiği süreçte, spor kulüpleri ciddi bir belirsizlik içerisine girmişti. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklama ile de, liglerin en erken Haziran ayında başlayacağını ifade ederek, önceliğin de sezonun tamamlanması yönünde olduğunu belirtti. Bursa temsilcisi futbol ve basketbol ekipleri de süreç içerisinde yeni tip koronavirüs testinden geçecekler arasında yer alacak.

Salgın döneminde liglerin belirsizlik yaşadığı dönemin sonrasında ise bu durumun kalkması ile Bursaspor’daki futbolcuların beraberinde, Frutti Extra Bursaspor Basketbol Takımı oyuncuları için de Kovid-19 testi yapılacağı duyuruldu.

Basketbolculara Da Kovid-19 Testi Yapılacak

Sezon sürecinde tamamlanması öncelik haline gelen liglerde, oyuncuların da formlarını korumak adına ve süreci başarılı atlatabilmek adına Bursa temsilcileri de harekete geçti. Bursaspor Futbol Takımı’ndaki sporcularının yanı sıra, basketbol ekipleri de test sürecine başladı.

Bursa Sağlık İl Müdürlüğü’ne test kiti için yapılan başvuruya göre hareket edeceğini söyleyen yeşil beyazlılar, müsabakaların oynanacağı takvim belirlendikten sonra hem futbol hem de basketbol takımına uygulanacağını söyledi.

Hem futbol hem de basketbol takımına uygulanması planlanan Kovid-19 testlerinin beraberinde, akıllara gelen soru ise Frutti Extra Bursaspor Basketbol Takımı forması giyen yabancı oyuncuların, salgın sebebiyle ülkelerine dönmesi oldu.