BURSA EVİNDE KAZANDI

ING Basketbol Süper Lig kapsamında yapılan 19. hafta karşılaşmasında bursa temsilcisi Frutti Extra Bursaspor, iç sahada konuk ettiği Aliağa Petkimspor’u 95-89 yendi. Mücadele karşılıklı basketlerle başlarken, 5. dakika 14-14’lük eşitlikle geçildi.

Munford ile boyalı alanı müessir kullanan Bursa temsilcisi, Birkan ile bulmuş olduğu dış atış isabeti sonrası farkı açarak, dönemi 26-20’lık skor avantajıyla tamamladı.

İkinci periyoda yeniden Birkan’ın dış atış isabetiyle süregelen Bursa ekibi, farkı 9’a çıkardı. Cevap olarak Ray’in basketi gelirken, Okben ve Zack’in basketleriyle misafir takım farkı aniden 2’ye indirdi: 29-27.  Bu kısımda oyun hakimiyetini yakalayan Bursa ekibi, soyunma odasına da 53-42 önde gitti.

İKİNCİ DEVRE

Munford’un sayılarıyla aradaki farkı korumaya idame eden Bursa kadrosuna karşı, Aliağa Petkimspor ise Vasiliauskas’ın sayılarıyla direnme gösterdi.  Kader periyodunda her iki takım de savunmada daha disiplinli bir imaj çizdi. Pota altını müessir kullanan misafir takım, 35. dakika içinde Vasiliauskas’ın dış atış isabetiyle de farkı 3’e indirdi: 83-80.

Kadji’nin basket-faul sayılarıyla soluk alan Bursa temsilcisine, cevap yine üçlük isabetiyle Vasiliauskas’tan geldi. Karşılaşma süresince iyi bir oyun ortaya koyan Marial Shayok’un yine devreye girmesiyle skor üstünlüğünü sakınan Frutti Extra Bursaspor, parkeden 95-89 galip ayrıldı.

OYUNCU PERFORMANSLARI

Frutti Extra Bursaspor takımında Lamar Peters 35 dakika süre alırken 6 sayı, 5 rebound ve 10 asist, Kenneth Kadji 29 dakika süre alırken 19 sayı, 4 rebound ve 0 asist, Marial Shayok 24 dakika süre alırken 24 sayı, 4 rebound ve 3 asist, Birkan Batuk 28 dakika süre alırken 15 sayı, 3 rebound ve 0 asist, Xavier Munford 23 dakika süre alırken 19 sayı, 2 rebound ve 3 asist ile takımına galibiyeti getiren en önemli isimler oldular.

Petkim Spor Kulübü takımında Kendrick Ray 35 dakika süre alırken 17 sayı, 3 rebound ve 4 asist, Šarūnas Vasiliauskas 34 dakika süre alırken 30 sayı, 4 rebound ve 4 asist, Ian MacDonald 34 dakika süre alırken 16 sayı, 2 rebound ve 2 asist, Okben Ulubay 22 dakika süre alırken 10 sayı, 1 rebound ve 2 asist ile başa baş mücadelede önemli performans gösteren oyuncular oldular ancak galibiyet ipini göğüslemeye yetmedi.