Bursa Fan Club Sponsor Oldu

Bursa Fan Club (BFC) Başkanı Selim Yedikardeş ve Yönetim Kurulu Üyeleri bugün Bursaspor Kulübü’nü ziyaret etti. Yapılan ziyarette Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan “Biz futbolumuzu oynadığımızda yenemeyeceğimiz takım yok. Yeter ki kenetlenelim, inanalım. Bursaspor’u daha iyi yerlerde göreceğiz” diye konuştu. Toplantıda Mesut Mestan tüm Bursaspor camiasını Adana Demirspor galibiyetinden dolayı kutladığını belirtirken BFC Başkası Selim Yedikardeş de BFC adına ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini söyledi.

Ziyarette Selim Yedikardeş BFC olarak BB Erzurumspor deplasmanında yapılacak olan karşılaşmanın sponsorluğunu üstlendiklerini duyurdu. Bunun akabinde Yedikardeş önümüzdeki sezon için de Goldsit 1963 Tribünü’nden 50 koltuk alınacağının müjdesini verdi. Bursaspor’un hassas noktası olduğunu belirten Yedikardeş “Sağlıktan yaşama, spordan kültüre, ekonomiden siyasete varıncaya kadar her yönüyle 30 yılı aşkın bir süredir faaliyetini sürdüren Bursa Fan Club, her zaman ve her koşulda Bursaspor’umuzun yanında olmuştur. Bugün eğer gerçek sevgiye sahipsek gerçek bir Bursasporlu isek, bugün de destek vermek en büyük görevimizdir. Bu yüzden Bursaspor’a herkesin gerçekten destek vermesi ve ‘seviyormuş’ gibi yapmaması gerekiyor” dedi.

Bursa Fan Club Balıkesir’de Toplanacak

Bursaspor’un Bursa’nın marka değeri bakımından önemli kurumlarından biri olduğunu söyleyen BFC Başkanı Selim Yedikardeş “Sporu seviyoruz, Bursaspor’u daha çok seviyoruz. Her dönemde desteklerimiz, yardımlarımız, birlikteliklerimiz olmuştur kulübümüzle. Hatta yönetimlerde arkadaşlarımız da olmuştur. İyi bir ivme yakaladık. Tabiri caizse ‘-mış, -miş’ gibi yapmıyoruz, yanınızda olduğumuzu beyan ediyoruz. Biz sonuna kadar Bursaspor sevdalısıyız. İnşallah Bursaspor’umuz tekrardan Süper Lig’e çıkacak, tekrardan destanlar ve şarkılar yazdıracak, Avrupa Ligi’nde ve Şampiyonlar Ligi maçlarını yeniden burada oynayacaktır. Bursa, ilklerin şehridir. Bugüne kadar birçok futbolcuyu Türk sporuna kazandırmıştır. Önümüzde bir de 10 Mart Salı günü deplasmanda oynanacak Balıkesirspor maçı var. Bizim de toplantılarımız salı günleri yapılıyor. Biz Balıkesirspor maçının olduğu gün, Bursa Fan Club olarak toplantımızı Balıkesir’de yapacağız ve maçı da tribündeki yerimizden izleyeceğiz inşallah.” diye konuştu.

Mesut Mestan’dan Teşekkür

Ziyarette Mesut Mestan ise son olarak “Sadece başkan ve yönetim kurulunun altından kalkabileceği bir sorumluluk değil bizimkisi. Bu yük şehirle paylaşılmalı. Bursaspor, Türkiye’nin ve şehrimizin önemli bir markası. Geldiğimiz nokta hepimizi heyecanlandırdı, umutsuzluğu attık. Bu yükün altından hep birlikte kalkacağımıza inanıyorum ve inşallah sezon sonunda hedeflediğimiz yerde oluruz. Kulübümüzü ziyaret ettiğiniz için sizlere müteşekkiriz. Önümüzdeki sezon için Goldsit 1963 Tribünü’nden almak istediğiniz koltuklardan dolayı mutlu olduk. Sezon başındaki umutsuzluk ve karamsarlık atıldı. Siz dostlarımızın gelmiş olması ve deplasman sponsoru olmuş olmanız çok önemli. Rabbimin izni ve şehrimizin büyüklerinin destekleri o kötü süreci aştık. Şu anda güzel bir atmosfer oluştu. İnşallah dediğiniz gibi Avrupa Ligi’nde ve Şampiyonlar Ligi’nde tekrar bayrağımızı dalgalandırırız.” açıklamasında bulundu.