Bursa İnegöl Belediyesi

Bursa İnegöl Belediyesi Evde Kalanlar İçin Egzersiz Videosu Hazırladı

Yeni tip koronavirüs salgını, küresel anlamda etkisini sürdürürken, pek çok kişi ise evde kalma sürecine devam ediyor. Tedbir amaçlı olarak sosyal izolasyonun yaşandığı günlerde, evde olanların sağlıklı yaşaması için de çeşitli projeler geliştiriliyor. Bu projelerden biri de Bursa İnegöl Belediyesi ile geldi.

Bursa İnegöl Belediyesi, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen günlerde, vatandaşlarının evlerinde rahatlıkla yapabileceği egzersizlerden oluşan bir video hazırladı. Videoyu paylaşarak da evde kalanların bu süreçte çok daha sağlıklı bir yaşam için harekete geçebileceklerine dikkat çekti.

Evde herkesin rahatlıkla yapabileceği egzersizlerden oluşan video, kısa süre içerisinde büyük bir ilgi gördü. Bu paylaşım ile Bursa İnegöl Belediyesi, spora ne kadar değer verdiğini de göstermiş oldu.

Belediyespor Antrenörlerinden Video

Küresel bir salgın hastalık olan Kovid-19 sürecinde, çok sayıda kişi tedbir gereği iş yerini kapatmak zorunda kaldı. Bu süreçte 65 yaş üstü ve 20 yaş altına da sokağa çıkma yasağı getirildi. Vaktini evde geçirenlerin de daha sağlıklı olması için Bursa harekete geçti.

İnegöl Belediyesi içerisindeki, Belediyespor içerisinde yer alan antrenörler, evde kolaylıkla yapılabilecek egzersizlerden bir video derledi. Bu video ile vatandaşların günlük olarak hareket etmesi ve spor yapması amaçlandı. Video ise kısa sürede büyük bir ilgi gördü. Vatandaştan belediyeye ise, teşekkür metni gönderildi.