Bursa’da Spor ve Spor Haberleri

Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa’da spor önemli bir yer tutmaktadır. Bursa’nın futbol, basketbol, voleybol, hentbol gibi farklı spor dallarında faaliyet gösteren spor takımları bulunmaktadır.

Bursa Spor Haberleri haberlerin en hızlı yayınlandığı haber sitesi. Son dakika Bursa Spor Haberlerini sayfamızdan alın. Ama önce sizlere Bursa’da yapılan spor dallarını ve başarılarını beraber bu yazıda inceleyelim.

Bursa’da Spor Faaliyetlerini Yakından İnceleyecek olursak;

2019-20 Sezonu

Lig takımları

2019-20 sezonunda Bursa’nın süper lig takımları: BSL’de Tofaş ve Bursaspor, Sultanlar L.de Nilüfer Belediyespor, Efeler Liginde İnegöl Belediyespor ve Bursa BŞB, HE Süper L.de Nilüfer Belediyespor yer almaktadır. Geçen yıl Futbol süper liginde yer alan Bursaspor, bu sezon F 1. Ligindedir.

Türkiye Kupaları

4 Bursa takımı F Türkiye Kupası’nda yer almaktadır. Bursa Yıldırımspor’a 2. turda elenmiştir. BE Federasyon Kupası’nda 3 takım, Bursa BŞB, Final Gençlik ve Gemlik Basketbol HE Türkiye Kupası’nda Nilüfer Belediyespor eleme grubu maçları yapacaktır.

Avrupa Kupaları

Futbol- Basketbol – Voleybol – Hentbol – 2018-19 Sezonu

2018-19 sezonunun sonunda Bursaspor, süper ligden birinci lige düştü. İnegölspor 2. ligdeydi ve Karacabey Birlikspor 3. ligdeydi. 5 takımdan ikisi küme düşmüştür.

Basketbolda, Tofaş play-off finalinde elendi ve ligde 3. oldu. Bursaspor Erkekler basketbol takımı lig şampiyonu oldu ve süper lige ulaştı. Bursa BSB (1.lig K.) ve Final Gençliği (1.lig E.) ligdeydi. 1. sırada 2. ve EBBL’de 2. sırada. Federasyon Kupası’nda Bursaspor ikinci oldu. Tofaş, EuroCup’ta başarılı olamadı.

Voleybolda, Süper Lig’de Nilüfer Belediye ve İnegöl Belediyespor oynadı. Erkeklerin birinci olduğu Bursa BSB süper lige yükseldi. İnegöl Belediyespor (E) 2. takım, 1. lig, Nilüfer Belediyesi (K) 2. lig ligindeki 2. ligde ulaştı. Kupası Voley K.adınlar ‘Nilüfer Belediye çeyrek finallerde elendi.

Nilüfer Belediyespor, erkeklerin hentbol süper liglerinde, Osmangazi Belediyespor’da kadınlarda oynadı. İkinci olarak, Mudanya Belediyesi SK ligini tamamladı.

Bursa’da Spor Wikipedia

Türkiye Kupaları

Avrupa Kupaları

Sayfamızı takipte kal ve Bursa spor haberlerini anında öğren. Yukarıda yer alan görsellerden Bursa da yer alan tüm spor dalları hakkında bilgi alabilirsiniz. Son dakika haberler anasayfadan ulaşın.