Bursa’da ”Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi Başlıyor!

Bursa’da yüzbin çocuğa yüzme öğretmeyi amaçlayan ”Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi başlıyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Büyükşehir ile merkez ilçe belediyeleri işbirliğiyle tesislerin ortak kullanımının arttırılması, her mahalleye bir spor tesisinin kazandırılması kapsamında yaklaşık 100 bin çocuğa yüzme öğretilmesi planlanıyor.

Spor Şube Müdürü Abdurrahman Dağlar, Yıldırım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Demirci, Okul Sporları Şube Müdürü Mesut Köse, Sportif Değerlendirme ve Takip Şube Müdürü Sevgin Güneş ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şubesi Tesisler Sorumlusu Ufuk Yıldız, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Koordinatörü Yüksel Arslan, Osmangazi Belediyespor Kulübü Koordinatörü Oğuz Oba ve Kulübün Genel Sekreteri Cihat Yusufoğlu, Nilüfer Belediyespor Kulübü Müdürü Kenan Daştan, Yıldırım Belediyespor Kulübü Başkanı Muammer Özbey ve Kulüp Müdürü Kazım Rençber’in katıldığı toplantıda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün sürdürdüğü sportif projeler değerlendirildi.

81 ilde gençler arasında yapılacak yetenek taramasında Bursa’da “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesini ele aldı. Daha çok gencin spora kazandırılması ve sporun yaygınlaştırılması hedefiyle tesislerin ortak kullanımı, her mahalleye bir spor tesisinin kazandırılması ve spor alanlarının arttırılması için yürütülecek çalışmalara devam ediliyor.