Aysel Özgan

Bursalı Sporcudan Evde Kal Çağrısı Geldi

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada olumsuz bir etkiye neden olurken, sporcuların da antrenmanlarını evde gerçekleştirmeleri gerekliliğini ortaya çıkardı. Bu süreçte kulüpler ve sporcular da evde kal çağrıları ile herkesin bu salgının yayılım hızını düşürmesi gerektiğine ilişkin destek paylaşımlarında bulunmaya devam ediyor.

Bursalı paralimbik sporcu Aysel Özgan da, bu dönemde herkesin evde kalması için çağrı yapan isimlerden biri oldu. Havalı tabanca branşında Türkiye’yi 3 defa olimpiyatlarda temsil eden ve dünya kupalarında da 4 defa derece alarak ay yıldızlı bayrağımızla gurur yaşatan milli sporcumuz, olimpiyat hedefleri kapsamındaki çalışmalarına evden devam etmekte olduğunu bildirdi.

2008 Pekin, 2012 Londra ve 2016 Rio Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil eden başarılı sporcumuz, ayrıca Bedensel Engelliler Atıcılık Dünya Kupası’nda da havalı tabanca branşı ile dünya şampiyonluğu ve 30’dan fazla da madalya alarak pes etmeden her şeye rağmen çalışmalarına devam ediyor.

Evde Çalışmalarına Devam Ediyor

Yeni tip koronavirüs sebebiyle evdeki spor aletleri ile formunu korumayı amaç edinen Aysel Özgan, bu sene de Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil etmek istiyor. Bu süreçte Japonya’da gerçekleşmesi planlanan organizasyon da yine salgın nedeniyle ertelenen etkinlikler arasında yer alıyor. Bu süreçte ise sporcuların gücünü korumak zorunda olduğunu belirten Özgan, hazır halde formlarını tutmaları gerektiğinin de altını çizdi.