Bursaspor 2. Etap Çalışmalarının Sonuna Geliyor

Bursaspor yeni sezon hazırlıkları kapsamında ikinci etap kamp çalışmalarının sonuna geldi. Yeni sezon hazırlıklarının ikinci etap kamp çalışmalarını Özlüce’de bulunan ibrahim yazıcı tesislerindeki Murat şen sahasında bugün yaptığı antrenman ile ikinci etap kamp çalışmalarına devam etti. Teknik direktör Tahsin tam idaresinde gerçekleştirilen antrenman yaklaşık olarak 1,5 saat sürdü.

Özlüce deki tesislerde Tahsin tam idaresindeki Bursaspor, ısınma hareketleriyle ikinci etap kampının son gün çalışmalarına başlarken antrenmanda devam eden süreçte anaerobik çalışmalar yapıldı. Yeşil beyazlı ekip antrenmanın son bölümünde tempolu koşular yaptı ve yeni sezon için ikinci etap kamp çalışmalarını tamamladı.

Yeşil beyazlı ekip üçüncü etap çalışmalarını gerçekleştirmek için 2 Ağustos Salı gününde Afyonkarahisar’a hareket edecek. Bursaspor’da teknik direktör Tahsin Tam’ın Afyonkarahisar’da üçüncü etap kampını tercih etmesinin bir sebebi de TFF 2. Lig Beyaz grupta 2022 2023 sezonunda oynayacakları ilk maçın yine Afyonkarahisar’da olması.

Bursaspor’da İmza Töreni Gerçekleştirildi

Bu sezon TFF 2. Lig beyaz grupta mücadele edecek olan Bursaspor, aldığı karar ile altyapısında yetişen 13 futbolcuyla profesyonel sözleşme imzalama kararı aldı.

Yeşil beyazlı kulüp Özlüce ibrahim yazıcı Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde başkan Ömer Furkan Banaz’ın katılımlarının yanı sıra futbol şubesi sorumlusu Mehmet zahit yanar, sportif direktör İsmail Ertekin, altyapıdan yetişen ve profesyonel imza atacak futbolcular ve bu futbolcuların aileleri katıldı. Ekonomik olarak zor günler geçiren Bursaspor’da oldukça dikkat çekici önemli bir altyapı hamlesi yapıldı. Yeşil beyazlı ekip daha öncesinde tarihinde birçok futbolcuyu altyapısından yetiştirip profesyonel liglerde takımlara göndermişti. Spor Toto Süper Lig’de birçok takımın kadrosunda Bursaspor alt yapısında yetişmiş olan ve daha önce Bursaspor forması giyen futbolcular bulunuyor. Yeşil beyazlı ekipte yönetim altyapının bu iyi ürünleri sebebiyle hem kendi altyapılarına güvenlerini göstermek amacıyla hem de günümüz futbol piyasasında özkaynaklarının doğru değerlendirilmesi amacıyla altyapısından yetiştirdiği 13 futbolcu ile profesyonel sözleşme imzaladı.

Bursaspor’un imza töreniyle profesyonel sözleşme imzaladığı 13 futbolcu şu isimler oldu:

Mustafa Genç, Deniz Dirk Knibbe, Kerem Dede, Alperen Şirin, Tuğhan Yıldız, Emir Kayacık, Samet Bozkurt, Yiğit Fidan, Yusuf Sertkaya, Abdullah Eren Türkay, Seçkin Batuhan Fırıncı, Melih Sağlam ve Barış Dalkıran

Bursaspor’un 2022 – 2023 Sezonunda Maç Programı Belli Oldu

Bursaspor TFF 2. Lig beyaz grupta sezonun ilk haftasında BAY geçecek.

İkinci hafta 5 Eylül Pazartesi günü saat 20:00’da Zafer Stadyumu’nda Afjet Afyonspor ile karşılaşacak.

3.Hafta 10 Eylül Cumartesi günü saat 19:00 Bursaspor – Batman Petrolspor

4.Hafta 14 Eylül Çarşamba günü saat19:00 Çorum FK – Bursaspor

5.Hafta 18 Eylül Pazar günü saat 19:00 Bursaspor – Sivas Belediyespor

6.Hafta 25 Eylül Pazar günü saat 19:00 Amed Sportfi Faliyetler  Bursaspor

7.Hafta 1 Ekim Cumartesi günü saat 19:00 Bursaspor – Esenler Erokspor