Bursaspor 2.Lig Beyaz Grup’un En Değerli Üç Futbolcusunu Kadrosunda Bulunduruyor

Yeşil beyazlı takım; 2022 – 2023 sezonu öncesinde bir hayli sorunlu! Yıllardan bu yana kötü bir şekilde yönetilen Bursaspor; en sonunda iflas bayrağını çekti. Kulübün çok uzun süreden beridir transfer tahtası kapalı! Dış transfer yapamayan Bursaspor’un sıkıntıları bununla sınırlı değil! Birçoğu altyapıdan yetişen çoğu oyuncunun paralarının ödenmemesini bahane ederek takımdan ayrılmak istediklerini ifade edebiliriz. Hatta, vefasızlık örneği göstererek kulübü FIFA’ya şikayet edenler de bulunuyor.

Bursa; Balkan göçmeni nüfusunun çokluğu ile dikkat çeken bir şehir! Bu durum; şehrin hem futbolda hem de basketbolda çok sayıda yeteneği piyasaya sürmesine vesile oluyor. Geçtiğimiz günlerde oyuncuların Transfermarkt değerleri dikkate alınarak bir liste oluşturuldu. Söz konusu listede 2.Lig Beyaz Grup’un en değerli futbolcularına yer verildi. Güçlü altyapısı ile dikkat çeken Bursaspor bu listeye üç futbolcu birden soktu.

Berat Altındiş Ligin En Değerli Santraforu!

2.Lig Beyaz Grup’un en değerli santraforu Berat Altındiş! 10 Ocak 2002 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen oyuncu 1.76 boyundadır. Başta santrafor olmak üzere sol ve sağ kanatta da oynayabilen son derece yetenekli bir isimdir. 4 Ağustos 2020 tarihinden bu yana A takımda yer alan oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Berat Altındiş; diğer arkadaşları gibi maddi sıkıntıları gerekçe göstererek takımdan ayrılmak istemedi. Altyapısından yetiştiği kulübünde kalmayı tercih etti. 20 yaşındaki santrafor; bugüne kadar Bursaspor formasıyla 21 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 799 dakika kaldı. Güzel performansını dört gol ve bir asist ile süsledi. Genç ismin önümüzdeki sezon 2.Lig Beyaz Grup’ta güzel işler yapması bekleniyor.

Canberk Yurdakul Değeri En Yüksek Kaleci Olarak Dikkat Çekiyor

30 Nisan 2001 tarihinde Kırşehir’de dünyaya gelen oyuncu; 1.90 boyundadır. 2017 yılının Ağustos ayında henüz 16 yaşındayken Bursaspor altyapısına katılmıştır. Alt yaş gruplarında forma giydikten sonra tıpkı takım arkadaşı Berat Altındiş gibi 4 Ağustos 2020 tarihinde A takıma yükselmiştir. Oyuncu ile 30 Haziran 2024 tarihine kadar uzun süreli bir sözleşme imzalanmıştır.

Canberk Yurdakul; 225 bin Euro Transfermarkt değeriyle 2.Lig Beyaz Grup’un en değerli kalecisi konumunda bulunuyor. 21 yaşındaki isim; bugüne kadar Bursaspor formasıyla toplam 23 maça çıktı. Söz konusu maçlarda kalesinde 34 gol gördü. Yalnızca dört maçta gol yemedi. Canberk Yurdakul; önümüzdeki sezon 2.Lig Beyaz Grup’un dikkat çeken isimlerinden birisi olacak.

Çağatay Yılmaz Bursaspor’a Büyük Katkı Sağlayacak

22 yaşındaki sol kanat oyuncusu Bursa doğumludur. Futbola İnegölspor altyapısında başlamıştır. Ardından, Bursaspor altyapısına dahil olmuştur. 2018 – 2019 sezonunun başında Bursaspor A takımına yükselen oyuncu; geçtiğimiz sezonu iki farklı takımda kiralık oynayarak geçirdi. Sol kanattan ceza sahasına girip sürpriz goller atan oyuncu fark yaratabilecek bir isimdir.