Bursaspor 2’inci Golü Atamıyor

Şu sıralar kesinlikle yerinde olmak istenmeyecek bir takım varsa o Bursaspor’dur. Son 2 maçından da mağlup ayrılan Yeşil Beyazlı takım bu maçların birinde 9 kişi kalan Tuzlaspor’a jeneriklik bir gol yiyerek mağlup oldu. Diğer maçta ise lider Ankaragücü karşısında öne geçti ancak 2 dakikada yenen 2 golle sahadan 2-1 mağlup ayrıldı. Çok ciddi hayal kırıklıkları yaşayan Bursa temsilcisi için bu durumun sezon başından beri devam ettiğini söylemek yanlış olmaz. Bununla birlikte Bursaspor’un son 10 maçına bakıldığı zaman oldukça dikkat çekici bir istatistik karşımıza çıkıyor.

Maçı Koparma

Süper Lig’e geri dönme hayalleriyle başladığı TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi vererek devam eden Bursaspor, 2 maçtır çok dramatik yenilgiler alıyor.

Zaten uzun bir zamandır kötü yönetilen kulübün yaşadıklarının artık gerçekten akıl kârı olmadığını dile getirmek gerekse de bu konuyla alakalı tek suçlu yöneticiler de değil. Zira Bursaspor’un oynadığı son 10 maça bakıldığında Yeşil Beyazlı takımın bu 10 maçın hiçbirinde 1’den fazla gol atamadığı görülüyor.

Şu anda kümede kalma çekişmesi verdiği Denizlispor ile oynadığı maçta sahadan 3-1 galip ayrılan Bursaspor, o maçtan sonra oynadığı 10 maçta sadece 6 gol atabildi. 17’inci haftada oynadığı Ümraniyespor karşılaşmasından sonra 4 maçı gol dahi atamadan geçiren Bursa temsilcisi, 5 Aralık 2021’den bu yana hiçbir maçta 2 kere gol sevinci yaşayamadı.

22’inci haftada ertelenen Eyüpspor maçından sonra oynadığı Altınordu maçından 3, Samsunspor maçından da 1 puan çıkaran Timsahlar bu sayede biraz moral buldu ancak olumlu hava da erken dağıldı.

27’inci haftayı bay geçen Bursaspor, 28’inci haftada ligin en formda ekiplerinden biri olan Boluspor’a konuk olacak.

Artan Eleştiriler

Bursaspor’un Altınordu ve Samsunspor maçlarından aldığı 4 puandan sonra oynadığı 2 maçta yaşadığı dramatik mağlubiyetler camianın tansiyonunu oldukça yükseltti.

Ara transfer döneminde Emin Adanur ve yönetiminin skandallarından arta kalanları temizlemekle uğraşan kulüp, kümede kalma mücadelesinde çok ağır yaralar aldı. Son 2 maçta alınan sonuçlar, artık yeni sorumlunun kim olduğunu sorgulatıyor.

Bursa yerel medyasında yer alan haberlerde takımın oyuncularından teknik ekibine, teknik ekibinden olmayan yöneticilerine kadar her grupla ilgili çok sert ifadeler yer alıyor. Takımın gösterdiği kötü performans, teknik direktör Tamer Tuna’nın oyuncu ve değişiklik tercihleri ve daha bir sürü konu Bursa medyası tarafından topa tutuluyor.

Bu kadar derin hayal kırıklıklarından sonra durumu telafi etmek için en yakın sürede galibiyet almak gerek ancak 27’inci haftada da Bursaspor bay geçiyor.

Genel çerçeveden bakıldığında gerçekten hiçbir şey Bursaspor’un lehine gelişmiyor ve bu durum biraz daha bu şekilde devam ederse oyuncular da tamamen inançsızlığa kapılabilirler. Zira Tuzlaspor ve Ankaragücü maçlarında yenen 3 golün 3’ünün de jeneriklik olması bile ayrıca sinir bozucu.