Bursaspor 3 İsmi 30 Milyona Yolladı

Spor Toto 1. Lig’de zor günler geçiren Bursaspor, ocak transfer döneminde sattığı oyunculardan yüklü miktarda gelir elde etti.

Bu sezon teknik direktör değişiklikleriyle Spor Toto 1. Lig’e tutunmaya çabalayan Yeşil Beyazlılar, an itibariyle Spor Toto 1. Lig puan tablosunun 17. basamağında bulunuyorlar.

20 maçta topladığı 20 puanla maç başı 1,00 ortalamayla oynayan Bursa, hem mali hem sportif yönden çok zor günlerden geçiyor.

Bursaspor Bu Sezon Sürekli Değişiyor

bursaspor

Sezon başından beri 4 teknik direktör değiştiren ve bu alanda Türkiye liglerinde bir rekora doğru koşan Yeşil Beyazlılar, şu anda tecrübeli teknik direktör Tamer Tuna ile yoluna devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere Bursaspor Yönetimi, sezona geçen yılda takımı çalıştıran Mustafa Er önderliğinde başlamıştı.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda yaklaşık 1 ay görevde kalabilen teknik direktör Mustafa Er’in yerini Fatih Tekke almıştı. Futbolculuğunda büyük bir efsane olan teknik direktör Fatih Tekke’de 26 gün görevde durabilmişti.

Onun yerine gelen Özcan Bizati ise diğerlerine göre daha uzun süre takımın başında kaldı. 79 gün Yeşil Beyazlılar’ın teknik direktörü olarak görev yapan Özcan Bizati, Aralık 2021 ortasında ayrılmıştı.

Son olarak Spor Toto Süper Lig tecrübeleri de bulunan Tamer Tuna ve Yücel Ildız arasında kalınmış ve Tamer Tuna, Bursaspor’un yeni teknik direktörü olarak göreve başlamıştı.

Teknik direktörü Tamer Tuna ile birlikte 1 galibiyet 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet alan Bursa, şu anda küme düşme hattında.

Bursaspor Mali Açıdan Nefes Aldı

Tüm bu kötü tabloya rağmen bu günlerde en azından yönetimi mali olarak rahatlatabilecek gelişmeler yaşandı.

Bu gelişme Taha Altıkardeş, Batuhan Kör ve Kerem Şen’in Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu “muhtemel” şampiyonu Trabzonspor’a transferiydi.

Teknik direktör Abdullah Avcı önderliğinde, transfer stratejisini uzun vadeli oluşturmaya başlayan ve bunun meyvelerini toplayan Karadeniz temsilcisi Bursaspor ve oyuncuların her biriyle teker teker görüştü.

Yapılan müzakerelerde hem Yeşil Beyazlılar’ın hem de oyuncuların isteklerini karşılayan Trabzonspor, transferlerde mutlu sona ulaştı.

Transferin maliyet detayları ise gün geçtikçe su yüzüne çıkmaya başladılar. Buna göre Spor Toto Süper Lig lideri Trabzonspor, Bursaspor’un kasasına yaklaşık 30 milyon Türk lirası gibi bir bedel koyacak.

Oyuncuların bir paket olarak müzakereye dahil olduğunu anlaşmanın ödeme planı ise iddialara göre iki aşamalı olacak.

Bordo Mavililer, ilk aşamada yeşil beyazlı kulübe bu 3 oyuncu için 9 milyon Türk lirası ödeyecek.

Geri kalan 21 milyon Türk lirası ise 10 taksit halinde aşama aşama yatırılacak. Bu şekilde transferden doğan tüm hakların karşılanması yaklaşık 1 yılı bulacak.

Bursaspor Yönetimi’nin bu transferlere izin verirken sözleşmelere, tıpkı Altınordu’nun Enis Destan transferinde yaptığı gibi, sonraki satıştan pay koyup koymadığı bilinmiyor.

Hali hazırda yönetim bazı kesimler tarafından oyuncuları ucuza yollamakla da itham ediliyor. Elbette bu ithamların ne kadar geçerli olup olmadığını oyuncuların performansları belirleyecek.