Bursaspor 3 Transfer İçin Zamanla Yarışıyor

Krizlerle dolu bir Ocak dönemini geride bırakmaya hazırlanan Bursaspor, Spor Toto 1. Lig’deki kaderini etkileyecek saatlerden geçiyor.

Yeşil Beyazlılar an itibariyle Spor Toto 1. Lig’de 21 maçta topladıkları 23 puanla küme düşme hattının sınırında yer alıyor.

Teknik direktör Tamer Tuna ve öğrencileri, bütün konsantrasyonlarıyla küme düşme hattından çıkıp Bursa’ya bu acıyı yaşatmamayı diliyor.

Ocak döneminde yaşanan türlü badireler her ne kadar bu işi zorlaştırsa da takım yine de ayakta kalmaya çalışıyor.

Bursaspor Krizlerle Dolu Günler Geçirdi

bursaspor

Sezon başından beri geçmiş dönemlerde biriken borçlar, yapılamayan ödemeler, çözülemeyen dosyalar derken takımın başında bir transfer yasağı vardı.

Transfer tahtasını açmak için bütün sezon kaynak arayışında bulunan yönetim, Ocak ayındaki Emin Adanur istifası ardından yaşananlarla sarsılmıştı.

Hatırlanacağı gibi Bursaspor’un eski ikinci başkanı, Trabzonspor’a 3 oyuncunun transferine onay verip istifa etmişti. Ardından da 30 milyon liralık transfer ücretine, kulüpten alacağı olduğu gerekçesiyle el koymuştu.

Bu skandalla çalkalanan camiada Olağanüstü Seçimli Kongre kararı alınmıştı. Ancak Bursaspor Kulübü Başkanlığı için kimsenin aday olmaması, “kulüp sahipsiz mi kaldı?” sorularını beraberinde getirmişti.

Tüm bu atmosferde en büyük alkışı ise teknik direktör Tamer Tuna hak etti. Kulübün içinde bulunduğu krizler ve belirsizliklerin arasında dik duruş sergileyen tecrübeli teknik direktör, takıma sahip çıkarak Bursaspor taraftarının hiç unutamayacağı bir karakter gösterdi.

Üstelik Yeşil Beyazlılar, kriz sürecinin sonunda çıktığı ilk maçta galibiyeti de aldı. Bu Bursa’nın 6 maç sonrasında gelen ilk galibiyetiydi. 3 puan hasretinin dindiği karşılaşmada rakibin küme düşme hattındaki doğrudan rakip olan Altınordu olması da 3 puanın önemini arttıran bir başka unsurdu.

Transfer Tahtası İçin Kaynak Arayışı

Bursaspor’un transfer tahtasını açıp bu denli kararlı bir duruş sergileyen teknik direktör Tamer Tuna’ya istediği transferleri yapması bekleniyordu.

Transfer tahtasının kapalı olmasının nedeni olan dosyaların çözüme kavuşması içinse gereken para yaklaşık 8 milyon lira idi.

Bursaspor Yönetim Kurulu, Ocak döneminde bu parayı bulmak için adeta çalmadık kapı bırakmadı. Gelen son haberler yönetimin nihayet bu kaynak arayışını sonlandırdığı yönünde.

Bursa’nın yeşil beyazlı temsilcisi eğer ki 8 milyon liralık ödemeyi yaparsa transfer tahtası açılacak ve takıma derhal takviyeler yapılacak. Ancak Ocak transfer döneminin kapanmasına saatler kaldığı göz önüne alınırsa, yönetimin şu anda zamanla yarıştığını da söyleyebiliriz.

Eğer Bursaspor Yönetim Kurulu bunu başarabilirse, kadroya katılacak oyuncularla çok önceden zaten anlaşma sağlandı. Buna göre transfer tahtasının açılmasının hemen ardından, tecrübeli yerli oyuncu Enver Cenk Şahin, Yusuf Türk ve Joao Pedro’nun transferleri bitirilecek.

Bu oyuncularla her konuda anlaşan yönetim önce tahtayı açıp sonra lisans belgelerini Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderecek. Bu 3 ismin yanı sıra son anlara kadar bir fırsat transferi da kovalanacak ve ligin ikinci yarısı için teknik direktör Tamer Tuna’nın istekleri asgari ölçüde karşılanmış olacak.