Bursaspor 6 Mart’ta Deplasmanda TOFAŞ’ın Evinde

ING Basketbol Süper Ligi’nde 22. Haftada Bursaspor deplasmanda TOFAŞ’ın evine konuk olacak. Bursaspor ING Basketbol Süper Ligi’nde 11. Sırada yer alıyor. Ev sahibi takım TOFAŞ ise 8. Sırada yer alıyor.

6 Mart Pazar günü saat 13.00’te oynanacak olan maç için konuk takım Bursaspor bu maçı kazanmak istiyor. Konuk takım Bursaspor hem kendi sıralamasını arttırmak hem de puanını arttırmak için rakibini yenmek istiyor.

Bursaspor İçin Kazanma Vakti

bursaspor

Son olarak ertelenen 16. Hafta maçında Yalavospor’u onun evinde 65-81 yenen Bursaspor parkeden galibiyet ile ayrıldı. ING Basktebol Süper Lig’inin 21. Haftasında ise kendi evinde Galatasaray’ı konuk eden Bursaspor rakibini 99-78 yenerek parkeden yine galibiyetle ve mutlu bir şekilde ayrıldı.

Deplasmanda mücadele edecek olan Bursaspor güçlü ve dişli rakibi TOFAŞ’ı yenmek için en skorer isimler ile sahaya çıkmayı istiyor. 2 haftadır parkeden mutlu ayrılan Bursaspor takımı ve Bursaspor yönetimi bu haftada da mutlu ayrılmak için mücadele edecekler.

Rakip takım TOFAŞ ev sahibi olarak karşısındaki takımı zorlamak için elinde geleni yapacak. EuroCup’ta mücadele eden Bursaspor dün akşam, 3 Mart Perşembe günü deplasmanda Virtus Bologna ile mücadele etti.

Rakibi karşısında sonuna kadar mücadele eden Furitti Extra Bursaspor parkeden 98-94 mağlubiyetle ayrıldı. 4 puanlık fark ile yenilen Furitti Extra Bursaspor takımı oldukça üzgün bir şekilde evine döndü.

Bursaspor’un EuroCup Macerası

EuroCup’ta mücadele eden ve ülkemizi temsil eden Furitti Extra Bursaspor takımı Grup B’de mücadele ediyor. Grup B’de toplamda 10 takım ve Furitti Extra Bursaspor 9. Sırada yer alıyor. Virtus Bologna öncesi EuroCup 13. Haftasında kendi evinde Promitheas Patras’ı konuk eden Furitti Extra Bursaspor 87- 76 yenerek parkeden mutlu ayrıldı.

Önünde hem ING Basketbol Süper Lig’i hem de EuroCup olan Furitti Extra Bursaspor takımı bu zorlu mücadele ruhu yüksek haftalarda sonuna kadar mücadele edip en iyi şekilde sahadan ayrılmak istiyor.

Hem kendisine hem de taraftarlarına bu sözü veren Furitti Extra Bursaspor’un önündeki maç yoğunluğu için kendisine başarılar dileriz!