Bursaspor 6 Milyon Liralık Kaynak Arıyor

Türk futbol tarihinin beşinci şampiyonu apoletini şanlı armasında taşıyan Bursaspor, transfer döneminin bitmesine günler kala kaynak arıyor.

Bu sezon Spor Toto 1. Lig’de küme düşmeme yarışında bulunan Yeşil Beyazlılar, üst üste krizlerin yaşandığı ocak ayından çıktı.

16 Mayıs 2010 yılında Türk futbolunda devrim yaparak Ertuğrul Sağlam önderliğinde şampiyon olunmasının ardından 12 yıl geçti.

Bu 12 yılda Yeşil Beyazlılar için işler hiç yolunda gitmedi. 2011 yılında Bursaspor stadyumunda çalan UEFA Şampiyonlar Ligi marşının anısı artık kıvançtan çok taraftara acı veriyor. Zira o günleri hatırlayanlar şanlı Bursaspor camiasının geldiği noktayı kahrolarak izliyorlar.

Üst üste yaşanan skandallar, gelen her yönetimin tabloyu daha da kötüleştirmesi ve biriken borçlar, bir zamanlar UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynayan takımı Spor Toto 1. Lig’in küme düşme hattına getirdi.

Bursaspor Ocak Ayını Krizlerle Geçirdi

Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Emin Adanur’un imza attığı transferler ve ardından istifası ile büyük bir krize giren camia, şimdi düştüğü yerden kalkmak için çabalıyor.

Teknik direktör Tamer Tuna ve ekibi önderliğinde sezonun kalan maçlarına hazırlanan oyuncular, böyle bir ortamda formanın hakkını vermeye çalışacaklar.

Batuhan Kör, Taha Altıkardeş ve Kerem Şen’in takımdan ayrılması, sonradan kiralık olarak geri dönüşlerinin gerçekleşmemesi derken teknik direktör Tamer Tuna’nın kadro planlaması alt üst oldu.

Deneyimli teknik direktör Tamer Tuna, tüm futbol otoritelerinin söylediği gibi takımın acil transfere ihtiyacı olduğunu Yönetim Kurulu’na iletti.

Ancak ne var ki tam bu noktada biriken borçlar, uzun süredir devam eden bir transfer krizine yol açmıştı.

Transfer Tahtası İçin Paraya İhtiyaç Var

bursaspor

Kulüp, eski İkinci Başkan Emin Adanur’un istifası ve sonrasında yaşanan sürecin ardından Olağanüstü Seçimli Kongre kararı almıştı.

Başkan Hayrettin Gülgüler ve Divan Başkanı Galip Sakder başta olmak üzere kulübe yeni kaynak yaratmak için son güne kadar çalışan camianın liderlerinin işi hiç kolay değil.

Zira Bursaspor’un transfer tahtasını açabilmek için yaklaşık 6 milyon liralık bir kaynağa ihtiyaç duyduğu iddia ediliyor. Takıma en az 5 oyuncunun katılmasını bekleyen teknik direktör Tamer Tuna, eğer transfer tahtası açılmazsa bu kadroyla mucize yaratmaya çalışacak.

Spor Toto 1. Lig takımları için transfer döneminin kapanmasına 7 gün kala zaman daralıyor.

Taraftarlar ve tüm camia bu süreçte kulübe sahip çıkacak bir ismin öne çıkıp üzerine düşeni yapmasını bekliyorlar. Türkiye’nin beşinci şampiyonu olan Bursaspor’da yönetime talip olan kimsenin “henüz” çıkmaması, herkesi kara kara düşündürüyor.

Bu sezon Yeşil Beyazlılar’ın kısa vadeli hedefi transfer tahtasını açmak ve Spor Toto 1. Lig’de kalmayı garantilemek. Zira ancak o zaman önümüzdeki sezonlar için daha sağlıklı bir yapı kurulması ihtimal ortaya çıkacak.

Eğer kimsenin aklına dahi getirmek istemeyeceği senaryo gerçekleşirse, Bursa’nın şampiyon takımı ne yazık ki Spor Toto Süper Lig’den ve eski günlerinden geri dönülmez biçimde uzaklaşacak.

Tam bu noktada gerçek Bursa sevdalılarının elini taşın altına koyması herkesin tek umudu.