Bursaspor Al Tai Karşısında Hazırlık Maçına Çıkıyor

Afyonkarahisar’da gelecek sezon hazırlıklarını yürüten Bursaspor kamp çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Kamp çalışmalarını sürdüren Bursaspor Afyonkarahisar kampı dahilinde hazırlık maçında Suudi Arabistan kulübü Al Tai ile hazırlık maçında sahaya çıkacak.

Teknik direktör Tahsin Tam’ın Al Tai karşısında sahaya muhtemel ilk 11’i:

Deniz Aydın, Ertuğrul Kurtuluş, Kerem Kök, Hamza Baran Arıkan, Abdullah Tazgel, Ozan İsmail Koç, Kubilay Sönmez, Hasan Ayaroğlu, Enver Cenk Şahin, Çağatay Yılmaz ve Berat Altındiş

Bursaspor’da Teknik Direktör Tahsin Tam Açıklamalarda Bulundu

Bursaspor teknik direktörü Tahsin Tam Afyonkarahisar’da kamp için bulundukları tesislerde antrenman öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. 53 yaşındaki teknik direktör yarın ilk hazırlık maçlarını oynayacaklarını ifade ederken bu hazırlık maçının kendileri için bir test olacağını ve bir başlangıç maçı olacağını ifade etti. Bu hazırlık maçlarının oyuncularının birbirlerini daha iyi tanımasını sağlayacağını ve takımın eksiklerini gözlemlemek için de fırsat olduğunu sözlerine ekledi.

Hazırlık maçı dahi olsa oyun olarak iyi bir performans ortaya koymak istediklerini söyledi. Asla disiplinden taviz vermeyen bir karaktere sahip olduğunu söyleyen Tahsin Tam her maçı hatta her antrenmanı ciddiye alınan bir teknik direktörü olduğunu vurguladı. Sahada seyirciyi heyecanlandıracak bir oyun sergilemek istediklerini söylerken bunu başarmaları halinde takım içinde oluşturdukları birlikteliğin tüm şehre yayılacağını düşünüyor.

Taraftarın takıma inanması gerektiğini söyleyen 53 yaşındaki teknik adam Bursaspor ruhunu sahada hep beraber göreceklerini ifade etti. Takımın kaldığı tesisleri gayet üst seviye konfora sahip olduğu ve gayet iyi şartlara sahip olduklarını sözlerine ekledi.

Bursaspor Geriye Dönük Alacakları Ödedi

Tahsin tam yaptığı açıklamalarına kampa geldikleri günden itibaren Bursaspor yönetiminden oyuncu grubunun geçmiş dönem alacaklarını ödemek için yoğun 1 mesai harcadı ve futbolcuların eskiye dönük alacaklarını ödendiğini açıkladı. Son yıllarında Bursaspor’da personel maaşlarının ödenememesi, tesislerde elektrik kesintileri ve futbolcu maaşlarının ödenememesi gibi birçok konu gündeme geldiğini söylerken Bursaspor’un son yıllarının kaos içerisinde geçtiğini ifade etti.

Harika bir yönetim ekibinin olduğunun söyleyen 53 yaşındaki teknik direktör Tahsin Tam son yıllarda Bursaspor’un başına gelen en kaliteli başkan ve yönetim kurulu olduğunu vurguladı. Yönetim kurulları çok dürüst ve net insanlardan oluştuğunu ifade eden Tahsin tam yeşil beyazlı ekibin harcanacak her kuruşun hesabını verebilecek bir başkanları olduğunu ifade etti.

Transfer yasağı ile ilgili konuşan Tahsin Tam Bursaspor başkanı Ömer Furkan Banaz’ın yaptığı açıklamaların çok net olduğunu vurguladı. Yönetim kurulunun devasa bir yükle karşı karşıya olduğunu söylerken her gün gece gündüz çok önemli çalışmalar yürüttüklerini sözlerine ekledi. Yeşil Beyazlı ekibin çok önemli miktarda çözülmesi zor olan bir borç yüküne sahip olduğunu vurguladı. En başından beri yönetimin açık olduğunu ve transfer tahtasının açılmayacağını bildiklerini ifade etti.