Bursaspor Ali Akman’a Veda Ediyor

Bursaspor’un sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshettiğini duyurduğu Ali Akman, yeşil beyazlı kulübe veda ettiğini duyurdu. Ali Akman, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hayallerinin ilk adımı olan Bursaspor’dan hedefindeki merdivenleri çıkmak için ayrıldığını belirtti.

Genç milli futbolcu açıklamasının devamında, Bursaspor’da bulunduğu süre boyunca, Bursaspor forması için sahada terinin son damlasına kadar savaştığını belirtti. Yeşil beyazlı formaya layık olmayı hep kendine ilke edindiğini söyledi. Şimdi ise yeni sayfa açma vaktinin geldiğini söyledi. Vakıfköy’de geçirdiğim zaman zarfında gelişiminde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Ali Akman, Bundesliga ekiplerinden Eintracht Frankfurt’la 1 Şubat’ta anlaşma imzalamıştı. 2 Şubat’ta ise Bursaspor tarafından süresiz kadro dışı kalmıştı.

Taraftar Genç Oyuncuyu CİMER’e Şikayet Etti

18 yaşındaki forvet, Alman ekibi ile ön protokol imzalaması sonrasında yeşil beyazlı kulüp tarafından kadro dışı kalmıştı. Bursaspor Kulübü ise Ali Akman’ın kadro dışı kalması ile ilgili; daha önce kulüp tarafından kadro dışı bırakılan Ali Akman’ın sözleşmesinin kulüp menfaatleri doğrultusunda karşılıklı olarak feshedildiği söylendi.

Ali Akman’ın Eintracht Frankfurt’a imza atmasının ardından bir Bursaspor taraftarı, 18 yaşındaki yıldızı 3 Şubat 2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikâyet etmişti.

Bursaspor taraftarının CİMER’e gönderdiği mesajda ise 18 yaşındaki oyuncunun Almanya ile sözleşme imzalaması ve oyuncunun yaklaşık olarak 10 milyon Euro girdi sağlaması beklenirken, hiçbir girdi sağlamadan bu şekilde anlaşma sağlamasının devlete ihanet olduğu belirtildi. Bu davranışının hırsızlık olduğu belirtildi.

Amcası Tepki Gösterdi

Ali Akman, Bursaspor ile sözleşmesinin bitimine 6 ay kala Bundesliga ekibi olan Frankfurt’a imza attı. 2 Şubat 2021 tarihinde kadro dışı kalan oyuncunun Bursaspor Kulübü’nden yapılan açıklama ile sözleşmesinin feshedildiği belirtildi.

Ali Akman’ın bu şekilde kadro dışı bırakılmasına eski futbolcu olan Ali Akman’ın amcası Ayhan Akman tepki göstermişti. TRT Spor’da yer aldığı programda Ayhan Akman, Ali’nin neden kadro dışı bırakıldığını anlamadığını, bu imzayı 2 sene önce atması gerektiğini söyledi.

Ali Akman’ın asgari maaş ile futbol oynamasının saçmalık olduğunu ve doğal olarak para kazanmak istediği için daha iyi ve avantajlı bir takıma gitmek istediğini söyledi. Ali’nin Bursaspor’da bulunduğu süre zarfı boyunca elinden geleni yaptığını, takıma birçok gol kazandırdığını söyledi.