Bursaspor Altınordu Maçında Aradığını Bulamadı Maç Sonucu 2 – 1


TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor, 4. hafta maçları kapsamında Altınordu deplasmanına çıktı. İzmir ekibi, Yeşil Beyazlı ekibi kendi sahası Bornova Aziz Kocaoğlu’nda 2 – 1 mağlup etti ve 2021 – 2022 sezonundaki ilk galibiyetini de bu şekilde almış oldu. Altınordu’dan Ali Dere, dakikalar 2’yi gösterdiğinde ve Yener ise 90 + 4’te gol attı. Bursaspor’dan Matavz, 90 + 5. dakikada rakibin filesini havalandırdı. Bursaspor, 3 puanı hedeflediği müsabakada hedefini gerçekleştiremedi. İşte Bursaspor – Altınordu maçına dair tüm detaylar…


Altınordu, TFF 1. Lig 2021 – 2022 sezonunda verilen milli aranın ardından Bursaspor’u kendi evinde konuk etti. Yeşil Beyazlı ekibin yoğun antrenman programı ile hazırlandığı maç 2 – 1 İzmir ekibinin lehine sona erdi.


Bursaspor – Altınordu Maçından Kritikler


Bursaspor, Altınordu maçında beklendiği gibi 3 puanın sahibi olamadı. Ev sahibi ekip maçın başlamasının ardından dakikalar henüz 2’yi gösterdiğinde Ali Dere ile atağa geçti ve ilk golü kaydetti. Maç sonucu Bursaspor 0 – 1 Altınordu.


Müsabakanın sonlarına doğru Altınordu, ikinci kez atağa geçti ve 90 + 4. dakikada Yener, meşin yuvarlağı Yeşil Beyazlı ekibin kalesi ile buluşturdu. Maç sonucu Bursaspor 0 – 2 Altınordu.


İzmir ekibinin golünden 1 dakika sonra Bursaspor’un tek golü geldi. Dakika 90 + 5’te Matavz, rakibin filelerini havalandırmayı başardı. Maç sonucu Bursaspor 1 – 2 Altınordu. TFF 1. Lig’in 4. hafta mücadelesi Altınordu’nun galibiyeti ile sona erdi.


Bursaspor’un Art Arda 3. Yenilgisi


TFF 1. Lig 2021 – 2022 sezonuna verilen milli aranın ardından tam gaz devam ediyor. Bursaspor, Altınordu maçı ile ligdeki art arda üçüncü mağlubiyetini almış oldu. Henüz hiç galibiyet elde edemeyen Yeşil Beyazlıların total skoru 1.


Altınordu ise ligdeki ilk galibiyetini alarak 3 puanın da sahibi oldu. İzmir ekibinin 2021 – 2022 sezonundaki güncel puanı 4’e yükseldi.


Müsabakanın ilk yarısında taraftarlar arasında gerginlikler yaşanırken, Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda ‘’Bursa dışarı’’ sloganları duyuldu. Yeşil Beyazlı taraftarlar, en büyük Bursa şeklinde karşılık verdi.