Bursaspor

Bursaspor Antrenman Gününü Resmen Açıkladı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart günü tüm ligler tedbir gereği süresiz olarak askıya alınmıştı. O günden sonra spor kulüpleri ise antrenmanlarına takım halinde devam etmeme kararı aldılar.

 

Herkesin bireysel olarak imkanlar dahilinde evinde antrenman yaptığı süreçte, TFF 1. Lig ekibi Bursaspor da dahil olmuştu. Uzun bir dönemden bu yana evinde çalışan yeşil beyazlıların ise sahaya çıkması için gün belirlendi.

 

TFF 1. Lig’de mücadele eden ve üst lige yükselmek için ciddi bir uğraş veren Bursaspor Kulübü, koronavirüs salgını sürecinden bu yana toplu antrenmanlara artık başlayacağını duyurdu.

 

Üst lige yükselmek için ciddi bir uğraş veren ve şampiyonluk adaylarından da biri olan İbrahim Üzülmez ekibi, antrenmanlara 8 Mayıs Cuma günü başlayacak.

 

Önce Test Sonra Kamp

 

İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde düzenlenecek olan idman, futbolcuların şimdiden heyecanlanmasına neden oldu. Liglerin devam etmesinden yana olduklarını sık sık dile getiren Üzülmez ekibi, bugün ki net kararın ardından idman gününü belirlemiş oldu.

 

Uzun bir dönemdir beklenen Türkiye Futbol Federasyonu, liglerin 12 Haziran’da başlayacağının bilgisini net olarak verdi. Tarihi ilk kez veren Nihat Özdemir’in bu kararının ardından Bursa temsilcisi ekip de harekete geçti.

 

Yeşil beyazlı takım, antrenman öncesinde Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde Sağlık Bakanlığı tarafından testten geçecek. Sonrasında ise kamp süreci başlayacak.