Bursaspor

Bursaspor Antrenmanlarına Cuma Günü İtibariyle Başladı

Koronavirüs pandemisi sebebiyle tüm dünyada spor faaliyetleri durma noktasına geldi. Bu süreçte Türkiye’de de ligler süresiz olarak 19 Mart günü itibariyle askıya alındı. Antrenmanlarını takım halinde yapamayan sporcular ise, formlarını korumak için bireysel çalışmalarını sürdürdüler. Fakat artık ülkede salgının kontrol altına alınması üzerine antrenmanlar takım halinde yapılmaya başlandı.

TFF 1. Lig’de mücadele eden ve şampiyonluk için önemli adaylardan biri olan Bursaspor ekibi, Cuma günü itibariyle takım çalışmalarına başladı. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde toplanan yeşil beyazlı takım, kampa girdi ve Kovid-19 testinden de geçtiler.

Bursaspor Kulübü’nde yapılan Kovid-19 testlerinin sonuçlarının negatif çıkması üzerine, iyi bir moral edinen ve gruplar şeklinde antrenmana başlayan takım ise sahasına kavuştu.

Mesut Mestan İzledi

Takımın antrenmanları tecrübeli Teknik Direktör İbrahim Üzülmez gözetiminde gruplar şeklinde yapıldı. Bireysel kondisyon ve istasyon çalışması üzerine çalışan yeşil beyazlı sporcular, idman sırasında sosyal mesafe kuralına uyum sağlamaya da özen gösterdiler.

Cuma günü gerçekleşen idmanı izleyenler arasında kulübün başkanı olan Mesut Mestan da yer aldı. Hem Teknik Direktör hem de teknik ekipteki görevlilerde ise sahada çalışma sırasında maske taktılar.

Öte yandan sakatlığı geçen kanat mevki sporcusu Serdar Özkan da, idmanda yer almış olduğu süreçte düz koşular yapmaya özen gösterdi. Yabancılarda ise Seleznov, Traore ve Shehu sahaya olan özlemleri ile dikkat çekti.