Frutti Extra Bursaspor Basketbol Kulübü

Bursaspor Basketbol Başkanı’ndan Kulüp Hedefleri Açıklaması

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de de tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Bu süreçte maçların geleceğine ilişkin net bir açıklama yapılmaması sebebiyle de çok sayıda kulüp tescil kararı istemişti. Bunlardan biri de Frutti Extra Bursaspor Basketbol Kulübü olmuştu. Yeşil beyazlı kulüp başkanı bu kez açıklamalarında takımının hedeflerinden bahsetti. Bunu da güçlü taraftar ile başaracaklarını ifade etti.

Salgın sürecinde tüm dünyada spor faaliyetleri durma noktasına geldi. Çok sayıda lig tescil kararı aldığını açıkladı. Bazı liglerde ise şampiyon ilan edildi ya da lig ileri bir süreçte oynanmak üzere askıya alındı.

Türkiye’de de vakaların hız kazandığı dönemde Gençlik ve Spor Bakanlığı buna ilişkin bir karar aldı ve tüm liglerin süresiz olarak askıya alınması kararını 19 Mart günü duyurdu. Bu süreçte oyuncular da antrenmanlarını takım halinde yapamadılar ve bireysel çalışmalarını sürdürdüler. Öte yandan psikolojik anlamda da ciddi bir stres dönemine girdiler.

Hedefler EuroCup Ve EuroLeague

Frutti Extra Bursaspor Basketbol Kulübü Başkanı Sezer Sezgin de bu dönemde liglerin tescil edilmesi gerektiğini, yapmış olduğu açıklamada özellikle vurguladı. Basketbolcuların, gladyatörler gibi sahada göğüs göğüse mücadele etmesine karşı olduğunu da dile getirdi. Ayrıca yeşil beyazlı kulüp olarak hedeflerinde de EuroCup ve EuroLeague olduğuna dikkat çekti. Güçlü taraftar ile de Avrupa’da büyük ses getireceklerini ifade etti.