Bursaspor Bursa’dan Çıkmayacak

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sıkıntılı bir süreçten geçen ve küme düşme hattında yer alan Bursaspor, bu zamana kadar yaptığı hataları elinden geldiğince telafi edebilmek ve kümede kalabilmek niyetinde. Yeşil Beyazlı takımın geriye kalan 8 maçtan çok iyi sonuçlar alarak ateş hattından uzaklaşması ve gelecek sezon da hak ettiği yerlere yükselmesi bekleniyor. Bununla birlikte Bursa temsilcisi adına bu zorlu süreçte en büyük avantaj takımın geriye kalan 8 maçın 5’ini kendi sahasında oynayacak olması olarak gösteriliyor.

Kale Bursa’da

Bu sezon Türk futbolunun kronik sorunlarından biri olarak gösterilmesi oldukça mümkün olan kötü yönetimlerin bedelini göz göre göre ödeyen bir Bursaspor var.

Yeşil Beyazlı takım bu kötü yöneticilik nedeniyle birçok transfer yapmasına rağmen başarılı sonuçlar alamadı ve bu durum hem küme düşme hattına gerilemeye hem de maddi bir krize girmeye neden oldu. Bu bağlamda oldukça zorlu günler geçiren Bursa temsilcisinde artık tüm şehir takımın geriye kalan maçlardan alacağı sonuçlara kilitlenmiş durumda.

Bursaspor’un geriye kalan 8 maçından en iyi sonuçları alarak TFF 1.Lig’de kalmasını bekleyen Yeşil Beyazlı taraftarları takımın bu süreçte yalnız kalmaması adına tribünlerin doldurulması için çağrılarda bulunuyorlar. Bununla birlikte Bursa temsilcisi adına bu zorlu süreçte oldukça önemli bir avantajın da olduğunu belirtmek gerekiyor.

O avantaj da geriye kalan 8 maçın 5’inin iç sahada oynanacak olması. Kendi sahasında kendi tutkulu taraftarı önünde çok daha özgüvenli bir şekilde sahaya çıkması mümkün olan Bursa temsilcisi, bu durumu iyi değerlendirip gelecek sezona da TFF 1.Lig’de başlamayı hedefliyor.

Taktik Çalışmalar

Bu 5 iç saha maçının ilki ligin 31’inci haftasında oynanacak Kocaelispor maçı olacak. Uzun bir aradan sonra karşı karşıya gelecek olan Türk futbolunun iki köklü kulübü adına işlerin hiç iyi gitmediği de ortada.

Zira Bursaspor gibi Kocaelispor da küme düşme hattında yer alan takımlardan birisi. Yeşil Siyahlı takım üst üste 5 maç sahadan mağlubiyet yüzü görmeden ayrıldıktan sonra geçen hafta kendi sahasında Denizlispor’u konuk ettiği maçta sahadan 5-1’lik çok ağır bir mağlubiyetle ayrıldı.

Bu ağır mağlubiyetin yarattığı tahribatı kullanmak isteyen Bursaspor’da teknik direktör Mustafa Er oyuncularına olabilecek tüm taktik detayları vermeye çalışıyor. Denizlispor’un rakibini derdest ederken nelerden faydalandığını analiz eden Er ve ekibi Kocaeli temsilcisi karşısında oynanacak maçtan 3 puanın çıkartılmasının ne kadar önemli olduğunun da farkında.

Bu bağlamda çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor ve tüm camia Bursaspor’un geleceğine dair beklentiyle meşgul oluyor. Bahsi geçtiği gibi taraftarlar birbirlerine takımı desteklemek adına çağrılarda bulunurlarken, yöneticiler de teknik ekip ve oyuncuların mutluluğu için çaba gösteriyorlar.

Artık top Teknik Direktör Mustafa Er ve Yeşil Beyazlı oyuncuların göstereceği performansta.