Bursaspor Denizlispor’u Konuk Ediyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de hiç beklenmedik bir düşüş yaşayan Bursaspor, ligde oynadığı son maçlarda ne kadar derin bir kriz yaşadığını bir kez daha gösterdi ve bu durum taraftarlarını daha da fazla üzdü. Yeşil Beyazlı ekip ligin 33’üncü hafta mesaisinde kendi sahasında konuk ettiği Gençlerbirliği ile golsüz berabere kaldıktan sonra 34’üncü hafta müsabakasında yine kendi sahasında önemli bir müsabakaya çıkıyor. Ligin küme düşme hattını çok yakından ilgilendiren maçta kendi sahasında Denizlispor’u konuk eden Bursa temsilcisi sahadan galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

Kriz Büyüyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de hiç iyi bir performans sergileyemeyen Bursaspor, ligin 33’üncü haftasında kendi sahasında konuk ettiği Gençlerbirliği’ni konuk etmiş ve bu maçtan golsüz beraberlikle ayrılmıştı ancak bu maçta taraftarı üzen durum farklıydı.

Takımın kötü performansından daha ziyade çok ciddi bir biçimde gergin bir havaya sahip olmasının camiayı da etkilediğini dile getirmekte fayda var. Bursa temsilcisi adına bu durum her geçen gün daha da sıkıntılı bir sürece gidilmesini sağlıyor.

Bununla birlikte takımın kümede kalabilmek adına oynaması gereken çok önemli bir müsabaka var. Hafta içi Gençlerbirliği ile oynadıktan sonra hafta sonu ligin son haftalardaki en iyi takımlarından biri olan Denizlispor’u konuk edecek olan Bursaspor bu maçtan da galibiyetle ayrılamadığı takdirde işi çok zor olacak.

Zira ateş hattının ilk 2 sırası şu an dahi Bursaspor’un 2 puan önünde ve bir kez daha puan kaybetmesi durumunda artık kümede kalmaya dair umudu tamamen kaybolmuş hale gelebilir.

Mücadele Gücü

Öte yandan Bursaspor adına Denizlispor karşısında oynanacak müsabakada en önemli nokta takımın sahada ne kadar mücadele edeceği olacak. Zira Denizlispor her ne olursa olsun sahadan mücadele etmeden ayrılmayan bir takım ve bu durum Bursaspor’un savruk oyuncularını zorlayabilir.

Denizli temsilcisi oynadığı son müsabakada kendi sahasında konuk ettiği İstanbulspor karşısında geriye düşmüş olmasına rağmen bir kez daha öne geçmeyi başardı ve ligin son dönemlerdeki en formda takımlardan biri olan İstanbulspor’u mağlup etmeyi bildi.

Bununla birlikte Bursa temsilcisi için bu sezon Denizlispor’un verdiği mücadelenin neredeyse 10’da 1’ini dahi vermediğini dile getirmek de yanlış olmaz. Denizlispor Mesut Bakkal’ı takımın başına getirdikten sonra bir bütün haline gelebilmeyi başardı ancak Bursaspor birçok kez teknik direktör değiştirmiş olmasına rağmen hiç o kadar bütün olamadı.

Tüm bu dinamikler takımın her geçen gün daha da kötüye gitmesine neden olurken artık kader maçlarına çıkmaya başlayan Timsahların bundan daha iyi performans sergilemesi gerektiği kesin. Yeşil Beyazlı takım adına işler son zamanlarda yine hiç iyi gitmiyor ve takımın bir sonraki sezona hiç hak etmediği bir lig olan TFF 2.Lig’de başlamaya dair ihtimali her geçen gün artıyor.