Bursaspor Deplasmanda 24 Erzincanspor’a 2 – 0 Mağlup Oldu

TFF 2. Lig Beyaz grupta 2022 2023 sezonunun 12. Haftasında Bursaspor 24 Erzincanspor ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Erzincan 13 Şubat Şehir Stadyumunda 30 Ekim Pazar günü saat 18:00’da oynandı. 24 Erzincanspor – Bursaspor mücadelesinde orta hakem olarak Burak Taşkınsoy düdük çaldı. Karşılaşmada Burak Taşkınsoy’un yardımcılıklarını Sedat Etik ve Şafak Nalbantoğlu ikilisi görev alırken 4. Hakem olarak Mehmet Semih Güçlü görev aldı.

24 Erzincanspor – Bursaspor Maçı Kadroları

24 Erzincanspor ’da teknik direktör Hikmet Sevim’in 4–2–3–1 formasyonu ile tercih ettiği ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Hayrullah Akyüz, sol bekte Canberk Dilaver, stoper tandeminde Mete Sevinç ve Yunus Emre Çakır ikilisi, sağ bekte Enes Yılmaz, merkez orta sahada Maksut Taşkıran ve Sefa Narin ikilisi, ofansif orta sahada Samed Karakoç, sol kanatta Yasin Dülger, sağ kanatta Ali Yavuz Kol ve santraforda ise Batuhan Altıntaş.

Yedekler: Soykan Alp Aydın, Ömer Esenkaya, Yücel Candemir, İlker Günaslan, Birhan Vatansever, Sinan Akaydın, Ali Sefer, Mehmet Batuhan Boz, Emirhan Demir ve İbrahim Can Köse.

Teknik direktör Tahsin Tam yönetiminde Bursaspor’da 4–2–3–1 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Deniz Aydın, sol bekte Abdullah Tazgel, stoper tandeminde Furkan Ünver ve Ertuğrul Kurtuluş ikilisi, sağ bekte Kerem Kök, savunma önünde Emre Tepegöz ve Ozan Koç ikilisi, ofansif orta sahada Hasan Ayaroğlu, sol kanatta Mustafa Genç, sağ kanatta Samet Bozkurt ve santraforda Berat Altındiş.

Yedekler: Canberk Yurdakul, Taha Yakın, Bilal Güney, Ömer Turan Görgüç, Eren Tunalı, Deniz Dirk Knıbbe, Barış Dalkıran, Tuğhan Yıldız ve Abdullah Eren Türkay.

24 Erzincanspor – Bursaspor Maçı Önemli Anları

Maçın 29. Dakikasında Bursaspor’da Ozan Koç sarı kart gördü.

41. dakikada Hasan Ayaroğlu Bursaspor’da sarı kart gördü.

54. dakikada 24 Erzincanspor ‘da Maksut Taşkıran topu ağlara gönderirken skoru 1 – 0’a getirdi.

65. dakikada Bursaspor’da Mustafa Genç sarı kart gördü.

69. dakikada Bursaspor’da Abdullah Tazgel, Ozan Koç ve Berat Altındiş üçlüsü yerlerini Tuğhan Yıldız, Deniz Dirk Knibbe ve Barış Dalkıran üçlüsüne bıraktı.

82. dakikada 24 Erzincanspor ‘da Maksut Taşkıran hem kendisinin hem de takımının 2. Golünü kaydetmeyi başardı.

86. dakikada 24 Erzincaspor ’da Batuhan Altıntaş ve Maksut Taşkıran yerini Birhan Vatansever ve Sinan Akaydın’a bıraktı. Bursaspor’da Mustafa Genç ve Hasan Ayaroğlu çıkarken Bilal Güney ve Eren Tunalı oyuna dahil oldu.

87. dakikada Bursaspor’da Emre Tepegöz sarı kart gördü.

90+1. Dakikada 24 Erzincaspor’da Ali Yavuz Kol, Yunus Emre Çakır ve Yasin Dülger üçlüsü yerini İlker Günaslan, Ömer Esenkaya ve Yücel Candemir üçlüsüne bıraktı.