Bursaspor Derin Bir Nefes Aldı

TFF 1.Lig’in 33’üncü haftasında kendi sahasında konuk ettiği Gençlerbirliği karşısında golsüz beraberlikle sahadan ayrılan Bursaspor, 34’üncü hafta mesaisinde yine kendi sahasında bu sefer Denizlispor’u konuk etti. Ege temsilcisinin çok dağınık bir performans sergilediği ve son 15 dakikasını 10 kişi oynadığı maçta sahadan 1-0 galibiyetle ayrılmayı başaran Yeşil Beyazlı takım futbolun genel klişesiyle 6 puanlık bir maçı başarıyla geride bırakarak derin bir nefes aldı.

Paçayı Kurtarma Çabası

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok kötü performans sergileyen takımlardan biri olan Bursaspor bu durumun bedelini şampiyonluk hayaliyle başladığı sezonda kümede kalma mücadelesi vererek ödüyor.

Yeşil Beyazlı takım adına kaybedilen her 1 puan takımın kümede kalma şansını daha da tüketirken, toplanan her 1 puanın kıymeti her geçen gün daha da artıyor. Bununla birlikte ligin 33’üncü haftasında kendi sahasında konuk ettiği Gençlerbirliği ile golsüz berabere kalan Bursa temsilcisinde 34’üncü hafta müsabakasının sevinci yaşanıyor.

Yine küme düşme riski yaşayan ancak son haftalarda gösterdiği performans sayesinde parmak ısırtan Denizlispor’u konuk ettiği maçta sahadan 1-0 galibiyetle ayrılmayı başaran Mustafa Er’in takımı bu sayede tam anlamıyla 6 puanlık bir maçı geride bırakmış oldu.

Ligde son dönemin en iyi takımlarından birini bu kadar kötü bir gününde yakalamışken bu fırsatı değerlendirmek isteyen Bursaspor adına alınan bu galibiyetin aynı zamanda bir derin nefes olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

TFF’den İyi Haber

Bununla birlikte takımın 32’inci haftada İstanbulspor ile oynadığı müsabakada direkt kırmızı kart görerek maçtan ihraç edilen teknik direktör Mustafa Er ile yardımcısı Hayati Köse’nin itirazları da TFF’de görüşüldü.

Kulübe verilen 16 bin liralık para cezasını onayan TFF Tahkim Kurulu, Mustafa Er ile Hayati Köse’nin cezalarında indirime gitti.

Mustafa Er’e 2 farklı ihlalden dolayı verilen toplam 4 maç men ve 13 bin liralık para cezasında indirim yapılacak 3 maç men ve 10 bin 850 lira para cezası olarak onandı. Antrenör Hayati Köse’ye yine 2 farklı ihlalden dolayı verilen 7 maç men ve 15 bin 100 liralık para cezası, 5 maç men ve 10 bin 800 lira olarak düzeltildi.

Genç teknik adam ligin 36’ıncı haftasında oynanacak Ümraniyespor maçıyla birlikte yedek kulübesindeki yerine geri dönmeye hak kazanmış oldu. Bu galibiyetin de armağanı olarak değerlendirilen bu gelişmeden sonra takımda nasıl bir etki uyanacağı merak konusu.

Bununla birlikte oyuncular açısından istikrarsızlığın devam ettiğini dile getirmekte fayda var. Bursa temsilcisi ligin bir sonraki mücadelesinde bu sefer dış sahada Manisa FK’ya konuk olacak. Bu maçtan da iyi bir sonuçla ayrılması durumunda kümede kalma şansını arttıracak olan Bursaspor, eğer puan kaybı yaşarsa son 3 haftaya çok riskli bir giriş yapacak.