Bursaspor Devre Arası Transfer Sürecinde Durgun

Neredeyse bütün ekipler devre arası transfer sürecinin başlaması ile birlikte kadrolarında eksiltmeler ve eklemeler yaparken Bursaspor’da herhangi bir kıpırdanma görünmüyor. Takım ne bir futbolcu ile anlaşıyor ne de kendi kadrosundan bir futbolcuyu göndermeye hazırlanıyor. Bursaspor devre arası transfer sürecini boş geçecek gibi görünüyor.

Transfer tahtası şu an için kapalı olan ve açmayı düşünmediğini bile getiren Bursaspor’un ilk hedefinin genç yıldız adaylarını sezon sonuna kadar elde tutabilmek için sezon sonuna kadar transfer sürecinde yer almayacağını açıkladı.

İlk Hedef Gençleri Elde Tutmak

Transfer tahtası kapalı olan ve açmayı da düşünmeyen Bursaspor’da ilk hedef genç yıldızları elinde tutmak. TFF 1. Lig kiplerinden biri olan Bursaspor devre arası kamp çalışmalarını Antalya’da sürdürürken bir yandan da transfer gündeminde olan oyuncularını elde tutmaya çalışacağını belirtti.

Sezona transfer tahtasını açmadan başlayan Bursaspor, devre arasında da bu durumunda herhangi bir değişiklik yapmayı düşünmüyor. Yeşil beyazlı ekip, sezona damgasını vuran genç yıldız futbolcu adaylarını elinden çıkarmak istemiyor.

Bu nedenle futbolcular ile ilgili herhangi bir transfer süreci başlatmayacağını bildirdi. Süper Lig’e yükselme hedefi ile yoluna devam eden Bursaspor’da gündemde başta Ali Akman olmak üzere Burak Kapacak, İsmail Çokçalış ve Batuhan Kör isimleri ile birlikte hiçbir oyuncusunu vermeyi düşünmüyor.

Aynı şekilde kadrosundan memnun olan yeşil beyazlı ekip herhangi bir futbolcuyu da kadrosuna eklemeyi düşünmüyor.

Oyuncuların Kafası Karışsın İstemiyorlar

Bursaspor Başkan Yardımcısı Besim Hacıoğulları, takımda yer alan genç oyuncuların devamlı olarak transfer gündeminde farklı takımlar ile anılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Futbolcularının genç ve yetenekli oldukları ve aynı zamanda yönetim olarak da kendilerinin son derece tecrübeli olduklarını belirtti.

Bu sebepten dolayı hiçbir futbolcuyu satmayacaklarını göndermeyeceklerini belirtti. Sezon başından beri genç futbolcularının göstermiş oldukları performanstan dolayı birçok gazete, dergi, radyo ve televizyon programlarında birçok kulübün Vakıfköy altyapısından çıkan genç futbolculara talip olduğu yönünde çıkan haberlerin doğru olduğunu, Avrupa’dan da birçok önemli kulübün bir veya iki değil birçok futbolcuya aday olduklarını söyledi.

Genç futbolcuların kafalarını karıştırmak istemediklerini takım olarak ilk hedeflerinin hep beraber sene sonuna kadar var güçleri ile çalışmak olduğunu belirtti.