Bursaspor

Bursaspor Ekibi Koşu Çalışmalarıyla Çalışmalarını Sürdürüyor

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor Kulübü Futbol A Takım ekibi koronavirüs salgınının sonrasında antrenmanlarına yoğun bir tempo ile devam ediyor. Uzun bir dönem takım çalışması yapamayan yeşil beyazlılar, sezonu ise şampiyon olarak sonlandırmak istiyor.

Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de liglerin süresiz ertelenmesine neden olmuştu. Bu dönemde çalışmalarını bireysel olarak evlerinden gerçekleştiren sporcular, liglerin devam kararının ardından ise antrenmanlarına başladılar.

Maçların başlayacağına ilişkin kararın verilmesinin ardından 8 Mayıs Cuma günü idmanlara başlayan Bursaspor ekibi, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde yoğun bir tempo ile hazırlık yapıyorlar.

Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında İdman

TFF 1. Lig’in önemli şampiyon adaylarından biri olan Bursa temsilcisi ekip, sezonun kalan maçlarından ise galibiyetle ayrılmak istiyor.

Yeşil beyazlı ekip, tecrübeli Teknik Direktör İbrahim Üzülmez gözetiminde ise çalışmalarına devam ediyor. Koronavirüs salgını sebebiyle belirli çerçevede antrenman yapan ve kurallara uyum sağlayan Bursa ekibi, koşu çalışmaları ile sürece başladı.

Uzun bir süre futbola ara vermek zorunda kalan yeşil beyazlı futbolcular, eski kondisyonuna tekrardan ulaşabilmek adına da büyük bir çaba sarf ediyor.

Öte yandan gerçekleşen idmanlar gruplar halinde oluyor ve sosyal mesafe kuralına da uyum sağlanarak sürdürülüyor.

Güncel Yazılar