Bursaspor Emirhan Aydoğan İle Yollarını Ayırdı

2021/2022 sezonunun ilk devresinde birçok teknik direktörle çalışmış olmasına rağmen aradığını bulamayan ve ligin son haftası öncesinde Tamer Tuna’yı takımın başına getirerek direksiyonu Tamer Hoca’ya bırakan Bursaspor’un hızlı bir transfer dönemi geçirmesi bekleniyordu.

Yeşil Beyazlılarda bu sezon iyi performans gösteremeyen veya verim alınamayan oyuncular ile yolların ayrılıp ilk 11’e direkt katkı yapacak oyuncuların eklenmesi planlanırken, 3 Ocak tarihinde yaşanan gelişmelerle birlikte Emirhan Aydoğan’ın takımla yollarının ayrıldığı ortaya çıktı.

Bursaspor Kaptanına Veda Etti

Bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça zorlu günler geçiren ve yaptığı teknik direktör değişikliklerinden fayda alamayan Bursaspor, ilk devreyi de küme düşme hattının içerisinde bitirmişti. İlk devrenin son haftasında oynanan Menemenspor maçı öncesi Tamer Tuna ile el sıkışan ve takımı Tamer Hoca’nın eline bırakan Bursaspor’da uzun bir süreden bu yana ayrılacağı konuşulan Emirhan Aydoğan ile ilgili gelişmeler yaşandı.

3 Ocak tarihinde Bursaspor’un TFF’ye bildirdiği kadronun içerisinde yer alan Emirhan Aydoğan’ın isminin yanında ilk olarak “fesih” ibaresi belirdi, sonra da 24 yaşındaki oyuncunun ismi listeden kaldırıldı. Futbol basını ve Bursasporlu taraftarlar iki taraf arasında ne yaşandığını resmi bir açıklama da olmadığı için anlayamazken, Emirhan Aydoğan’ın kendi sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile birlikte kaptanın Yeşil Beyazlı takıma veda ettiği anlaşıldı.

Yaptığı duyuruda altyapısından yetiştiği ve kaptanlığını yaptığı kulübüne veda ettiğini açıklayan Emirhan, kaptanlık bandını taktığı ilk günü hiç unutmayacağını da ifadelerine ekledi. Emirhan ile ilgili basına yansıyan son haberlerde İngiltere Championship League temsilcilerinden Hull City’i satın alan Acun Ilıcalı’nın Emirhan’ı transfer edebilmek adına Bursaspor yönetiminin nabzını yokladığı iddia ediliyordu.

Altyapıdan Kaptanlığa: Emirhan Aydoğan’ın Hikâyesi

Yaşanan bu gelişmelerle birlikte göz bebeği olduğu Bursaspor camiasına veda ettiği anlaşılan Emirhan Aydoğan, Bursaspor’un Enes Ünal’ı da içinde barındıran 1997 jenerasyonunun en parlak isimlerinden birisiydi. Alt yaş gruplarının tamamında Bursaspor forması giyen ve Bursaspor camiasının elinde büyüyen futbolculardan birisi olan Emirhan, Bandırmaspor, Yeşil Bursa ve İnegölspor gibi kulüplere gidip tecrübelendikten sonra döndüğü Bursaspor’da 2019/2020 sezonundan beri en üst seviyede mücadele ediyordu.

Bursaspor’un aynı zamanda takım kaptanlığını yapan ve Yeşil Beyazlı kulüpte çıktığı 73 maçta 12 gol ve 5 asistlik katkı sağlayan Emirhan Aydoğan, gösterdiği performansla birlikte birçok kulübün de dikkatini çekmeyi başarmıştı. Hemen hemen 15 seneye yakın bir süredir Bursaspor’un başarısı için ter döken ve alt yaş gruplarında pek çok başarıya imza atan kaptan, Bursaspor’un kötü gidişat gösterdiği bir dönemde gösterdiği vefa ve aldığı sorumluluk ile birlikte gönüllerde taht kurmuştu.

Hull City başta olmak üzere pek çok kulübün ilgisini çeken Emirhan’ın bir sonraki durağının neresi olacağı Bursaspor taraftarının ve futbol kamuoyunun merakını arttırırken, Bursaspor’un bu gelişmeden sonra nasıl bir ekleme yapacağı da önemli bir konu olacak.