Bursaspor Eyüpspor Karşısında Erteleme Maçında

Bursaspor, Spor Toto Süper Lig’in 21’inci haftasında ertelenen Eyüpspor maçı için tekrar sahaya çıkmaya hazırlanıyor.

Spor Toto 1. Lig’in 21’inci haftasında oynanması planlanan Eyüpspor Bursaspor maçında sahanın zemini hatırlanacağı gibi yeşil değil bembeyazdı.

O dönemde ülkemizi etkisi altına alan ve yolları kapatıp, ulaşımı aksatan kar yağışı, Eyüpspor ile takımımız arasındaki maçı da vurmuştu.

Maçın ilk düdüğüyle başlayan kar yağışının ardından henüz 2’nci dakikada Ahmed Ildız’ın asistinde Dibba’nın attığı golle öne geçen Eyüpspor olmuştu. Yoğun kar altında devam eden maçta dakikalar ilerledikçe görüş mesafesi azalmış ve oyuncular için koşullar git gide zorlaşmaya başlamıştı.

Bu şekilde bir süre devam eden maçta hakem dakika 16’da oyunu durdurup kenara gelmişti. Hem Eyüpspor’un hem de yeşil beyazlı ekibimizin yetkilileriyle konuşan ve Türkiye Futbol Federasyonu’ndna gelen görevlilere de danışan hakem bir karar vermeye çalışmıştı.

Nihayetinde hem maçın seyri hem de futbolcuların sağlığı açısından karşılaşmanın devam etmesinin uygun olmadığına kanaat getirilerek maç resmen 16’ncı dakikada ertelenmişti.

Sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamayla mücadeleyi 10 Mart 2022 tarihine ötelemiş ve takvime böyle eklemişti.

Bursaspor Yine Değişim İçinde

Spor Toto 1. Lig başladığından beri ne teknik direktörlük koltuğunda ne yönetimde ne de saha içinde istikrarı bir türlü sağlayamayan Bursaspor, geçtiğimiz günlerde teknik direktör Tamer Tuna ile de yolları ayırmıştı.

Böylece Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’ndaki 4’üncü teknik direktörünü de görevden azat eden yeşil beyazlı ekip, bir rekor kırıp göreve aynı sezonda 5’inci kez başka bir ismi getirdi. Ancak bu isim bir başka ilginç notu da beraberinde taşıdı.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na takımı hazırlayan ve Ağustos 2021’de görevine son verilen teknik direktör Mustafa Er, Ağustos’ta çıktığı kapıdan Mart ayında tekrar girdi.

Bu değişiklikle birçok enteresan şey yaşanan bu sezona bir not daha eklenmiş oldu.

Teknik direktör koltuğuna aylar sonra tekrar oturan Mustafa Er, şimdi Bursaspor’u Spor Toto 1. Lig’de tutmak için takımıyla büyük bir mücadele verecek. Teknik direktör Mustafa Er’in ilk maçının, Tamer Tuna’nın yarım bıraktığı Eyüpspor maçı olması ise ilginç bir durum olacak.

Eyüpspor Bursaspor Maçı Nerede Ne Zaman

bursaspor

Spor Toto 1. Lig’de 21’inci haftanın erteleme mücadelesinde Eyüpspor ile Bursaspor, 10 Mart 2022 Perşembe akşamı karşılaşacaklar.

Saatler 20:00’da başlayacak maç öncesinde İstanbul’da yine yoğun bir kar yağışı bekleniyor. Bu sebeple Türkiye Futbol Federasyonu hafta sonunda oynanacak Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig maçlarıyla, BAL Ligi fikstürünü erteledi.

Ancak buna karşın Eyüpspor ve yeşil beyazlı ekibimiz arasındaki karşılaşmanın ertelenmeden oynanması kararlaştırıldı.

Bu akşam Eyüp Stadyumu’nda kaldığı yer olan 16’ncı dakikadan 1 – 0’lık Eyüpspor üstünlüğü ile başlayacak mücadelede teknik direktör Mustafa Er ve öğrencileri, çok zorlu bir görevi yerine getirip maçı çevirmeye çalışacaklar.