BURSASPOR GALİBİYET İLE BİTİRDİ

ING basketbol Süper Ligi kapsamında oynanan içerisinde bulunduğumuz sezonun son mücadelesinde ev sahibi Frutti Extra Bursaspor komik 70 oldu orman sporu 15 sayı farkla 104 89 mağlup ederek normal sezonu galibiyet elde ederek bitirmiş oldu.

Yeşil beyazlı Bursa temsilcisi Frutti Extra Bursaspor oynanan bu karşılaşmanın ardından sezonda 13 kez parkeden zafer ile ayrılırken, 17 karşılaşmada ise mağlup olan takım oldu.  Konuk ekip Ormanspor ise aldığı mağlubiyetin ardından sezonu 22 mağlubiyet ile kapatırken galibiyet sayısı ise 6 da kaldı.

DENGELİ BİR İLK PERİYOT

Kıran kırana başlayan ilk periyotta hem ev sahibi ekip Frutti Extra Bursaspor hem de konuk ekip Ormanspor çokça sayı bulurken mücadelenin ilk 5 dakikası sonunda konuk ekip Ormanspor 1 sayı fark ile öne geçerek skoru 12-11’de tutmayı başardı. Yetenekli oyuncularından almış olduğu skor katkıları ile iğneyi tersine çeviren ev sahibi Peki Frutti Extra Bursaspor iyi bir seri ile skoru 22 17’ye getirdi.

Ev sahibi ekibin bulmuş oldu sayılara karşılık vermekte zorlanmayan Ankara temsilcisi Ormanspor ilk periyodun bitiminde 24-24 eşitliği yakaladı. Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde etkin bir performans ortaya koyarak başlayan Bursaspor boyalı alandan bulmuş olduğu sayılar ile farkı çift hanelere kadar çıkarmaya başararak dakikalar 16’yı gösterdiğinde skoru 16 sayı fark ile 44 28’e getirdi.

Periyotta geriye kalan dakikalarda iyi oyununu sürdüren ev sahibi ekip soyunma odasına 16 sayı farkla 56-40 önde gitmeyi başardı.

BURSASPOR TOPARLANDI VE KAZANDI

 Mücadele’nin 3 periyodunda iyi bir başlangıç yapan Ankara temsilcisi Ormanspor farkı eritmeyi başardı. Mücadelede dakikalar 25’i gösterirken Ormanspor bulmuş olduğum sayılar ile durumu 60-58’ye kadar getirmeyi başardı.

Bu dakikadan sonra savunma hattında silkelenen ve hücum hattında iyi oyun kuran ev sahibi ekip Bursaspor farklı yeniden çift hanelere çıkarmasına rağmen mücadelenin son çeyreğine 5 sayı fark ile 75-70 ev sahibi ekibin üstünlüğü ile girildi.  Mücadelenin son 10 dakikasında etkin bir performans ortaya koyan ev sahibi Frutti Extra Bursaspor Harika bir performans ortaya koyarak 15 sayı fark ile mücadele 104 89 kazanmayı başardı.