Bursaspor Gerilemeye Devam Ediyor

Türk futbolunun kaderini değiştiren takımlardan birisi olan Bursaspor, kâbus gibi bir dönem geçirmeye devam ediyor. Süper Lig’de Trabzonspor dışında Anadolu’dan çıkarak şampiyon olan tek takım olan Yeşil Beyazlılar, 3 sezon önce küme düştüğü Süper Lig’den sonra TFF 1.Lig’de de küme düşme tehlikesi yaşıyor.

TFF 1.Lig’in 17’inci haftasında konuğu olduğu Ümraniyespor karşısında kötü bir performans göstererek sahadan 4-1 mağlup ayrılan Bursa temsilcisi, küme düşme hattının sadece 2 sıra üstünde yer alıyor.

Bursaspor’un Kötü Gidişatı Sürüyor

Bu sezon yaptığı teknik direktör değişiklikleriyle dikkat çeken ancak yaptığı değişikliklerin hiçbirinden istediği verimi alamayan Bursaspor’da 16’ıncı haftada oynanan Manisa FK karşılaşmasından sonra Özcan Bizati ile yollar ayrılmıştı.

TFF 1.Lig’in 17’inci haftasında ligin iddialı ekiplerinden Ümraniyespor’a konuk olan Yeşil Beyazlılar, geçici teknik direktörle çıktıkları maçta sahada etkisiz bir performans gösterdi ve 4-1 mağlup olarak haftayı puansız kapattı. Son 5 haftada 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak 11 puan kaybeden Bursaspor, bu kayıplar nedeniyle 11’inci sıradan 15’inci sıraya kadar gerilerken, küme düşme hattının ateşini de ensesinde hissetmeye başladı.

Türk futbolunun 5’inci büyüğü olarak nitelendirilen ve tarihi bir başarıya imza atarak 2009/2010 sezonunda Süper Lig’de şampiyon olma başarısı gösteren Bursa temsilcisi, 10 sene içerisinde bambaşka bir tabloyla karşı karşıya kalırken, bu durumdan nasıl çıkacağına dair bir yol haritasını da halen oluşturabilmiş değil.

Verimli altyapısıyla tanınan Bursaspor’da mali tablonun da kötüye gittiğine dair haberler, Bursalı taraftarların endişesini katlıyor. Ümraniyespor karşısında oynanan maçta daha 13’üncü dakikada geriye düşen Bursaspor, reaksiyon veremedi.

İkinci yarıda Kartal Yılmaz’ın golüyle birlikte farkı 2’ye çıkaran rakibine 64’te İsmail Yüksek ile cevap veren Bursaspor, 84 ve 85’inci dakikalarda üst üste goller yiyerek sahadan 4-1 mağlubiyetle ayrılırken

Yeşil Beyazlı Bursasspor’da Kötü Yönetim Sürüyor

Süper Lig’de aldığı şampiyonlukla birlikte tarih yazan Bursaspor, uzun bir zamandan bu yana kötü yönetilmenin acısını çekiyor. Bu sezon tam 4 defa teknik direktör değişikliğine giden Yeşil Beyazlılarda, bu nedenle herhangi bir istikrara kavuşmak mümkün olmazken, ekonomik sıkıntılar nedeniyle yaşanan problemler de basının gündemine geliyor.

Hatırlanacağı üzere Galatasaray’ın da gündeminde olduğu belirtilen İsmail Çokçalış, alacaklarını alamadığı için kulübü TFF’ye şikayet etmiş ve Bursaspor alacaklarını ödediği oyuncuyu bu şikayet nedeniyle kadro dışı bırakmıştı. İsmail yakın zamanda sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti ve takımdan ayrıldı.

Bursaspor ise Galatasaray’ın ilgisine nail olmuş ve potansiyeli yüksek bir oyuncu olarak gösterilen İsmail’den maddi bir gelir elde etme ve altyapısının daha da öne çıkmasını sağlayacak vitrin niteliğinde bir transferi gerçekleştirme şansını kaybetti.

Bursaspor, tarihiyle ve başardıklarıyla birlikte Türk futbolunun en güzide kulüplerinden birisi ancak zihniyet açısından bir değişikliği ilk olarak kendinde yaratamazsa bu gidişat onları tarihin tozlu raflarına itebilir.