Bursaspor Hazırlık Maçında Sahaya Çıktı

Afyonkarahisar’da gelecek sezon hazırlıklarını sürdüren Bursaspor’da Teknik direktör Tahsin Tam öğrencilerinin maç temposu ve son durumlarını görmek amacı ile Suudi Arabistan ligi ekiplerinden Al Tai FC ile hazırlık maçı planladı. 5 Ağustos Cuma günü Afyon Zafer Stadyumunda oynanan mücadele 0 – 0 beraberlik ile sonuçlanırken Yeşil beyazlı ekipte genç futbolcuların sergilediği performans ve sahada gösterdikleri istekli tutumları teknik heyeti mutlu etti.

Bursaspor – Al Tai FC Hazırlık Maçı

Yeşil beyazlı ekip Afyonkarahisar kampında Suudi Arabistan takımlarından Al Tai FC ile hazırlık maçında karşı karşıya geldi. Teknik Direktör Tahsin Tam’ın sahaya çıkarttığı ilk 11 şu şekildeydi:

Deniz Aydın, Ertuğrul Kurtuluş, Kerem Kök, Hamza Baran Arıkan, Abdullah Tazgel, Ozan İsmail Koç, Kubilay Sönmez, Hasan Ayaroğlu, Enver Cenk Şahin, Çağatay Yılmaz ve Berat Altındiş.

Yedekler: Safa Canan, Seçkin Batuhan Fırıncı, Yiğit Fidan, Eren Güler, Kadir Yiğit, Mustafa Genç, Eren Tunalı, Tuğhan Yıldız, Bilal Güney, Yusuf Sertkaya, Abdullah E. Türkay

Oyuncu Değişiklikleri: Mustafa Genç 41. Dakikada Enver Cenk Şahin’in yerine, Seçkin Batuhan Fırıncı 45. Dakikada Berat Altındiş ’in yerine, Eren Güler 45. Dakikada Çağatay Yılmaz’ın yerine, Eren Tunalı 45. Dakikada Hamza Baran Arıkan’ın yerine, Yusuf Sertkaya 61. Dakikada Kubilay Sönmez’in yerine, Bilal Güney 71. Dakikada Ertuğrul Kurtuluş’un yerine, Tuğhan Yıldız 71. Dakikada Abdullah Tazgel, Kadir Yiğit 71. Dakikada Ozan İsmail Koç’un yerine , Abdullah Eren Türkay 71. Dakikada Hasan Ayaroğlu ’nun yerine, Yiğit Fidan 84. Dakikada Kerem Kök’ün yerine.

Al Tai FC’de Teknik Direktör Pepa’nın sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Victor Braga, Collins Fai, Karim Alsultan, Hassan Aljuhani, Hussain Qasim, Aziz Alhurabi, Dener, Musa Knowledge, Khalil Alabsi, Doha Hanzan, Guy Mbenza

Bursaspor – Al Tai FC Mücadelesinden Notlar

Yeşil beyazlı ekipte teknik direktör Tahsin Tam Afyon Zafer Stadyumu’nda geçtiğimiz sezondan takımda kalan futbolculardan üç tecrübeli isim öndeliğinde ilk 11’de yer aldı. Bu tecrübeli isimler Hasan Ayaroğlu, Kubilay Sönmez ve kaptan Enver Cenk Şahin oldu. Al Tai FC mücadelede fiziği ile oldukça dikkat çekti ve bunun ile birlikte maçta sertlik oldukça ön plana çıktı. Enver Cenk Şahin bir pozisyonda ikili mücadelede rakibine dirsek atınca mücadelenin hakemi Tahsin Tam’a oyuncuyu değiştirmesi için uyarıda bulundu. Bunun ardından uyarıyı dikkate alan Tahsin Tam, Mustafa Genç’i oyuna dahil etti. Pozisyona girmekte zorluk yaşayan teknik direktör Tahsin Tam’ın öğrencileri savunmada da ciddi hatalar yapmasına rağmen gol yemedi.

İlk yarısı 0 – 0 biten mücadelede ikinci yarı da ilk yarı gibi başladı. 86. Dakikaya gelindiğinde Bursaspor’dan Eren Güler mutlak bir gol şansı yakalamış olsa da direk gole izin vermedi. Kalan sürede gol sesi çıkmadı ve maç başladığı gibi 0 – 0 bitti.