Bursaspor İçin İstikrarı Kadroda Yakaladı

Spor Toto 1. Lig’de en itibariyle düşmeme mücadelesi veren Türkiye’nin en köklü kulüplerinden Bursaspor, direnmeye çalışıyor.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu birçok açıdan pek çok farklı takım için elbette unutulmazdır. Ancak hiç kuşku yok ki bu sene Bursaspor’da yaşananlar sadece belirli bir sezonun değil belki de son sezonların en unutulmayacak gelişmelerinden bazılarına sebep oldu.

Unutulmayacak Bir Sezon

Türkiye futbol tarihinin 5’inci şampiyonu unvanıyla müzesinde paha biçilemez bir kupa bulunduran Bursaspor, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na büyük sıkıntılarla başladı.

Kulübün son yıllarda birbiri ardına gelen kötü yönetim zihniyeti, Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk yaşamış kulübü kendine hiç yakışmayan bir konuma soktu.

Kadroya katılan futbolculara yapılmayan ödemeler, menajerlere verilmeyen komisyonlar, kulübün borçları, ödenemeyen vergiler vs. derken neredeyse kulüp stadyumunun elektriklerini dahi açamayacak noktaya geldi. Buna şahit olan Bursasporlu taraftarlar ise kahrolmaktan başka bir şey yapamadı.

Tüm bunların üstüne bu sezonda da özellikle Trabzonspor’a transfer olan 3 oyuncunun transfer sürecinde inanılmaz iddialar ortaya atıldı ve bunlar sonucunda yönetim değişikliğine gidildi. Tabii bu esnada takımın sahadaki performansının iyi olması da pek mümkün değildi.

Öyle ki Bursaspor, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda tam 5 kez teknik direktör değiştirdi. Sezona başlayan Mustafa Er’in sonrasında Fatih Tekke, Özcan Bizati ve Tamer Tuna görevi üstlendiler. Bu isimlerin ardından teknik direktör Mustafa Er, açılışını yaptığı sezonun kapanışını da yapmak için tekrar göreve geldi.

Bursaspor O İsimlerden Vazgeçemedi

bursaspor

5 teknik direktör değişikliğinin olduğu sezonda elbette takımdaki istikrardan bahsetmek mümkün değildi. Bunun sonucunda Yeşil Beyazlılar, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun 26 maçını geride bırakırken kendini puan tablosunun 18’inci sırasında buldular.

Şu anda 25 puanı bulunan takımımız kalan 10 haftayı da önceki 26 hafta gibi geçirmesi halinde ne yazık ki TFF 2. Lig’e düşecek…

Takımdaki istikrarsızlık bu durumdayken, istikrarla forma giyen bazı oyuncuların varlığı da dikkat çekti. Buna göre Burak Altıparmak, geride kalan maçların 25’inde ilk 11’e adını yazdırarak değişen tüm teknik direktörler tarafından tercih edildi. Almanya doğumlu 31 yaşında Türk orta saha, 2123 dakika ile takımın en çok süre alan ismi oldu.

Burak Altıparmak’ın ardından gelen isim ise 26 yaşındaki file bekçimiz Erhan Erentürk oldu. Erhan Erentürk de tıpkı Burak gibi hem Mustafa Er’in hem de Fatih Tekke, Özcan Bizati ve Tamer Tuna’nın tahtaya yazdığı ilk isimler arasına girdi.

Bu iki oyuncumuzun dışında defansta oynayan 27 yaşındaki Onur Atasayar 22 maçta 1819 dakika, orta sahada oynayan Azerbaycanlı Namiq Alasgarov ise 23 maçta 1734 dakikayla en çok forma giyen 3’üncü ve 4’üncü isimler oldular.

İsmail Yüksek ve Luka Capan ise 21’er maçta Bursaspor formasını terletip Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun istikrarlı isimleri arasında yer aldılar.