Bursaspor İkinci Başkanından Açıklamalar

Basın mensuplarının karşısına geçen yeşil beyazlı ekibin ikinci başkanı Sinan Topuk bazı açıklamalarda bulundu. 

Bursaspor’da ikinci başkanı Sinan Topuk Takımın transfer tahtasını açabilmesi için çözülmesi gereken birçok sorun olduğunu ve dosyaların sayısının günden güne giderek arttığını ifade etti. Yeşil beyazlı ekibin ikinci başkanı şu anda kulübün transfer tahtasını açabilmesi için 38 dosyalarının bulunduğunu sözlerine ekledi. Sinan Topuk ’un yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki günlerde transfer tahtasının açılabilmesi için çözülmesi gereken dosya sayısının daha da yükseleceğini ve tahminlerine göre eklenecek dosyalar ile birlikte bu dosya sayısının 45’i aşmasını beklediklerini ifade etti. Yeşil beyazlı ekibin toplam borcunun son gelişmeler ile birlikte 200 milyon TL’yi geçtiğini sözlerine ekledi.

Bursaspor İkinci Başkanı Sinan Topuk Kulübün Borçları Hakkında Konuştu

Yeşil beyazlı ekibin ikinci başkanı Sinan topuk borcu bitirecek önemli çalışmaları olduğunu duyurdu. Bursaspor’da ikinci Başkan Sinan Topuk bu 1 milyarlık sorunu çözmüş olsalar 3 yıl ya da 5 yıl sonra kulübün tekrardan şu anki duruma düşme ihtimali olduğunu ifade ederken gelir gider onunda oldukça büyük bir farkın olduğunu sözlerine ekledi. Bursaspor’u yaşatma projeleri olduğunu söyleyen Yeşil beyazlı ekibin ikinci başkanı bunun için bazı çalışmalar da yürüttüklerini söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüştüklerini ifade eden Sinan Topuk gelir gider dengesini sağlayacak bir sistemi hayata geçirmek istediklerini söyledi. Genel olarak birçok alanda çalışmaların sürdüğünü söyleyen Bursaspor ikinci başkanı borcu kapatıyoruz dediklerinde bunun kapatılabileceğini fakat 3 – 5 yıllar sonra yine kulübün aynı durumda olacağını söyledi ve bunu engellemek için ise Bursaspor kulübüne birçok birbirinden farklı gelir kalemleri oluşturmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Sinan Topuk ve Mehmet Zahit Yanar Eski Yönetimin Yaptığı Açıklamalara Cevap Verdi

Bursaspor’da ikinci Başkan Sinan topu ile futbol şube sorumlusu Mehmet Zahit Yanar basın mensuplarına yaptıkları açıklamada eski yönetimin sosyal medyadan yaptığı açıklamalara da yanıt verdi. 

Yeşil beyazlı ekipte futbol şube sorumlusu Mehmet Zahit Yanar eski yönetimin sosyal medyadan yaptığı açıklamaları kendisinin de takip ettiğini ve yirmiye yakın dosyanın kapatıldığında bahsettiklerini fakat bahsi geçen bu 20 dosyanın 11 tanesini kapattıklarını ifade etti ve geriye kalan 9 tane dosyanın ise borcunun devam ettiğini söyledi.

Kapatıldığı iddia edilen dosyalardan 1 milyon 900 euro borç olduğunu söyleyen Mehmet Zahit Yanar örnek olarak Kembo 753 bin € ve Atanasov 329 bin € Alacağı olduğunu söyledi.

Barış Yardımcı ’ya olan borcu da Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ödediğini ifade ederken söylenildiği gibi bu kadar dosyanın ödenip kapatıldığı gibi bir durumun olmadığını açıkladı. Geçen sene transfer tahtasının açıldığını fakat 6 milyon euro ‘luk transfer yapıldığını ve yabancı oyuncular ile ilgili olarak Bursaspor’a 5 milyon euro maliyetin olduğunu açıkladı.