Bursaspor

Bursaspor İlk Kamp Sürecini Dün Sabah Tamamladı

Koronavirüs salgınının ardından liglerin başlama kararıyla tekrar antrenmana başlayan spor kulüpleri, yoğun bir çalışma dönemine girdi. TFF 1. Lig’de mücadele eden ve şampiyonluğun en önemli adaylarından da biri olan Bursaspor Kulübü de, 8 Mayıs itibariyle Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ndeki çalışma sürecine tekrar başladı.

Uzun bir aranın ardından takım antrenmanlarına başlayan yeşil beyazlılar, dün sabah ki antrenmanın ardından ise ilk kamp sürecini tamamlamış oldu. Yağmur altında çalışan başarılı oyuncular, idmanda özellikle kondisyon çalışması yapmaya özen gösterdi.

19 Mart gününden itibaren süresiz olarak askıya alınan liglerin, 12 Haziran’da başlama tarihinin açıklanması ile hazırlıkları da kalan maçlar için başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen tarihlere göre TFF 1. Lig maçları da 19 Haziran itibariyle başlayacak. 8 Mayıs günü maç hazırlıklarına başlayan Bursaspor ekibi de son idmanını dün sabah yağmur altında gerçekleştirdi. Kondisyon çalışmasına önem veren yeşil beyazlılar, 15 günlük kampı bitirmenin rahatlığı ile 4 günlük Ramazan Bayramı iznine de çıkmış oldu.

İkinci Kamp Dönemi Çarşamba Başlıyor

İkinci kamp dönemi için ise Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde 27 Mayıs Çarşamba günü itibariyle toplanmış olacaklar.

Bu sürece ilişkin açıklama yapan teknik adam İbrahim Üzülmez ise, Bolu kampının sonrasında Keçiörengücü deplasmanı için Ankara’ya geçileceğini planladıklarını ifade etmişti.

Güncel Yazılar