Bursaspor

Bursaspor İlk Rakibinin Heyecanını Yaşıyor

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor ekibi, koronavirüs salgını nedeniyle verilen aranın sonrasında Keçiörengücü ile kozlarını paylaşmaya hazırlanıyor. 97 günün ardından başkent ekibi ile karşı karşıya gelecek olan yeşil beyazlılar, bu sebeple de ciddi bir endişe süreci yaşıyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle verilen aranın ardından, TFF 1. Lig mücadeleleri de 19 Haziran itibariyle resmen başlıyor. Ligin en önemli şampiyonluk adaylarından biri olan Bursaspor Kulübü ise, hazırlıklarını sıkı bir tempo ile sürdürüyor.

Verilen 97 günlük aranın ardından Keçiörengücü ile kozlarını paylaşmaya hazırlanan yeşil beyazlılar, 20 Haziran Cumartesi günü Ankara’ya gitmiş olacaklar. Mücadelenin konuk ekibi olacak olan Bursaspor, kalan 6 haftalık lig sürecine de böylelikle başlamış olacak.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ndeki çalışmalarına devam eden Bursaspor ekibi, kalan haftalara ise galibiyet parolası ile çıkacak. Ligin en önemli şampiyonluk adaylarından biri olan yeşil beyazlılar, ligi zaferle sonlandırarak tekrardan Süper Lig’e yükselmenin de planlarını kuruyor.

Şampiyonlukta İddiasını Sürdürüyor

TFF 1. Lig’de geride kalan 28 haftanın ardından, Bursaspor şampiyonluk konusundaki iddiasını korumayı da sürdürüyor. Toplamda 46 puana sahip olan yeşil beyazlı ekip, ligde de 3’üncü basamakta yer alıyor.

Ligin liderine 7 puan, ikincisi olan BB Erzurumspor’a ise 1 puan geride olan Bursaspor ekibi, şampiyonlukta ısrarcı olmayı da sürdürecek gibi görünüyor.

Güncel Yazılar