Bursaspor Kocaelispor İle Kozlarını Paylaşıyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin çok altında kalan ve küme düşme hattından kendisini bir türlü kurtaramayan Bursaspor, ligin 31’inci haftasında oldukça önemli bir müsabakaya çıkıyor. Yeşil Beyazlı takım küme düşme hattını direkt olarak ilgilendiren maçta tıpkı kendisi gibi köklü ve bu sezon TFF 1.Lig’de hedeflerinin tam tersi performans sergileyen ekiplerden Kocaelispor’u kendi sahasında ağırladığı maçtan 3 puanı çıkarabilme peşinde.

Hayal Kırıklıkları

Bu sezon TFF 1.Lig’de en çok hangi takımların hayal kırıklığına uğramış olabileceğini düşünen bir taraftarın aklına gelecek ilk takımlar Bursaspor ve Kocaelispor olurdu.

Ligin en köklü ekiplerinden olan bu iki takım ilk 6 ve hatta şampiyonluk hedefiyle başladıkları sezonda kümede kalma mücadelesi veriyorlar. Ligin 31’inci haftasında oynanacak maçta Bursa’da karşı karşıya gelecek olan iki tarafın da bu maçtan çıkartılacak 3 puana çok ihtiyacı var.

Zira Bursaspor oynadığı son maçta hiç etkili bir performans sergileyemedi ve Ankara Keçiörengücü’ne 2-1 mağlup oldu. Kocaelispor ise 5 maç üst üste yenilmeden yola devam ederken kendi sahasında konuk ettiği Denizlispor’a 5-1 gibi ağır bir skorla mağlup olunca işler karıştı ve takım direkt olarak küme düşme hattına geriledi.

Bursaspor yeni teknik direktörü Mustafa Er ile birlikte kurtuluş mücadelesi veriyor ve bu maçtan çıkartılacak 3 puan çok önemseniyor. Geriye kalan maçlarından bu maçla birlikte 5’ini iç sahada oynayacak olan takımın şimdiden özgüven kazanması gerekiyor. Bursa temsilcisi bu maç öncesi 28 puanla 18’inci sırada oturuyor.

Kocaelispor tarafında ise hayal kırıklığı hakim olmasına rağmen işlerin hemen düzeltilebileceğine dair bir inanç da söz konusu. Bu bağlamda Bursaspor karşısında alınacak bir galibiyetle orta alt sıralara kadar yükselmeyi hedefleyen Yeşil Siyahlı takımın puanı da 33.

İki takımın sezonun ilk yarısında Kocaeli’nde oynadıkları müsabaka ev sahibi ekibin 2-1 üstünlüğüyle sona ermişti. Bu bağlamda bu maçın nasıl bir şekilde sonuçlanacağı ligin alt taraflarının kaderinin belirlenmesinde önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor.

Bursa’nın İnancı

Öte yandan bahsedildiği gibi Bursaspor’un sezonun geri kalanına dair en büyük avantajı yoğun bir şekilde kendi sahasında oynadığı maçlardan bezenmiş takvimi olacak. Böylesi bir durumda taraftarın desteğini daha da arkasına alması gereken Yeşil Beyazlı takımın oynadığı ilk iç saha maçı olan Kocaelispor maçından 3 puan çıkması şart olarak gösterilebilir.

İki takım da hazırlıklarını yaptı ve Bursa şehri bu maça ekstra odaklandı. Küme düşme hattının üstüyle aradaki puan farkının kapatılabilmesi adına direkt olarak etki taşıyan bu maçtan çıkacak bir galibiyet, tabiri caizse alt sıralarda kartların yeniden dağıtılmasını sağlayabilir.

Tüm bunlarla birlikte bu kadar getirisi olan bir maçın bir o kadar da götürüsü var ve takım eğer sahadan mağlup ayrılırsa işler karışabilir.