İbrahim Üzülmez

Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez’den Çarpıcı Açıklama

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor Kulübü’nün tecrübeli Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, koronavirüs salgınına ilişkin açıklama yaptı. Salgın sebebiyle liglerin ertelenmesi kararını değerlendiren teknik adam, çarpıcı ifadelere yer verdi.

TFF 1. Lig ekiplerinden biri olan Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, koronavirüs salgınına ilişkin açıklama yaptı. Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’yi de olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor.

Ülkede ligler süresiz olarak ertelenirken, duruma ilişkin açıklama ise Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez’den geldi.

Liglerin ertelenmesine ilişkin açıklama yapan İbrahim Üzülmez, önlerini göremediklerini söyleyerek, belirsizliğin sürmesi halinde liglerin iptalini talep etti. Sağlığın her şeyden önemli olduğuna da vurgu yapan tecrübeli teknik adam, oyuncularının da Salı günü toplanmasını istediklerini ifade etti.

Futbolcuların Salı günü toplanmalarını istese de, ne olacağını söyleyen teknik hoca, önlerini göremediklerini, Avrupa’dan her geçen yüzlerce ölüm haberi aldıklarını vurguladı.

Bundan Sonra Play-Off Olmaz

Türkiye ligleri için de bundan sonraki süreçte play-off olmayacağını belirterek, kimsenin bunu istemeyeceğini, virüsün artması halinde de liglerin iptal olacağını söyledi.

Takım bir araya geldiğinde de tüm futbolcuları sağlık kontrolünden geçireceklerini belirterek, gereken tedbirlerin alındığını ve yetkililerden açıklama gelene kadar futbolun F’sinin dahi konuşmak istemediğinin altını çizdi.