Bursaspor

Bursaspor Kulübü’nde Kritik Sözleşme Sonu Dönemeci

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Bursaspor Kulübü Futbol A Takımı ekibinde 7 oyuncu ile sözleşmeler sezon sonu sona erecek. Ligler açısından da son derece kritik olan dönemeçte, yeşil beyazlı yönetim oyuncuları ile bu süreçte görüşmelerine devam ediyor.

Yeni tip koronavirüs salgını, Çin’in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyaya kısa bir süreç içerisinde yayıldı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemik hastalık olarak ilan edilen Kovid-19, dünyada on binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken, bir yandan ise ekonomik kriz yaşanmasına neden oldu.

Ekonominin tüm dünyada durma vaziyetine geldiği, ihracatın ve ithalatın sona erdiği dönemde, spor kulüpleri de salgından olumsuz etkilendi. Türkiye’de ilk vakanın görülmesinin ardından kısa bir süre sonra tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verilirken, Türkiye Futbol Federasyonu da duruma ilişkin ve liglerin geleceğine dair herhangi bir açıklama yapmadı.

Sözleşmeler 31 Mayıs 2020 Günü Sona Eriyor

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Bursaspor Kulübü’nde ise bu süreç kritik seyrediyor ve ekonomik krizin yaşandığı günlerde yeşil beyazlı takımdan Selçuk Şahin, Aykut Akgün, Yevgen Seleznov, Abdullahi Shehu, Emrullah Şalk, Abdou Razacak Traore ve Tayfur Bingöl’ün sözleşmeleri sezon sonu itibariyle sona eriyor. Kulüp ise bu süreçte oyuncularla görüşmelerini sürdürüyor.