Bursaspor Ali Ay

Bursaspor Kulübünün Eski Başkanı Ali Ay İçin Son Dakika Kararı

TFF 1’inci Lig’in önemli ekiplerinden Bursaspor Kulübü’nde genel kurul üyeliğine ilişkin yeni kararlar alındığı bildirildi. Olağan Mali Genel Kurulu’nda alınan karara göre yeşil beyazlı kulübün eski Başkanı olan Ali Ay, genel kurul üyeliğinden çıkartıldı.

TFF 1’inci Lig’de önemli bir yere sahip olan Bursaspor Kulübü’nde genel kurul üyeliğine ilişkin güncel kararlar alındığı açıklandı. Olağan Mali Genel Kurulu’nda alınmış olan üyelikten çıkarma oylamasının sonucuna göre, yeşil beyazlı kulübün eski Başkanı olan Ali Ay’ın, genel kurul üyeliğine son verildiği bilgisi paylaşıldı.

Eski Başkan Onay Sürecinde Konge Salonunda Bulunmadı

Gerçekleşen oylama Bursaspor Divan Kurulu Başkanlığı tarafından kapalı bir şekilde yapıldı. Kulübün aldığı bireysel kararlar sonucunda ise Ali Ay için verilen 76’ya 73 oy farkı ile üyelikten çıkarılması yönünde net karar alındı.

Sayılan oylar sonucunda geçmiş dönemde yeşil beyazlı kulüpte Başkan olarak görev gerçekleştiren Ay, oylamanın ardından genel kurul tarafından da onaydan geçti. Fakat onay sürecinde eski başkanın kongre salonunda olmadığı ise dikkatlerden kaçmadı.