Bursaspor Kulübü

Bursaspor Kulübü’nün Yerli Kaleci Politikası

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor Kulübü, son 6 senedeki kalecilerinin tamamının da yerli olması ile dikkatleri çeken ekiplerden biri oldu. Yeşil beyazlı takımdaki file bekçilerinin önemli bir kısmının ise altyapıdan yetişmesi, kulübün bu konuda ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.

Türk futbolu altyapısı denildiğinde akla ilk gelenler kulüpler arasında yer alan Bursaspor Kulübü, son 6 senedeki kalecileri ile gurur kaynağı oldu. Tamamının yerli isimlerden meydana geldiği file bekçilerinin önemli bir bölümü ise altyapıdan yetişen sporcular arasında yer alıyor.

Yerli kaleci geleneğine sahip olan Bursaspor Kulübü, uzun bir süredir kulüp transfer politikasındaki kaleci tercihlerini hep yerlilerden yana kullanıyor. Bu özelliği ile de Süper Lig ve TFF 1. Lig klasmanında yer alan ekipler arasında bu geleneği sürdüren ender kulüpler arasında da yer alması ile ön plana çıkıyor.

Son Yabancı Eldiven Sebastian Frey Oldu

Gelecek yıllarda da bu geleneğini sürdürmeye niyetli olan yeşil beyazlı kulüp,  2013-2014 sezonundaki eldiven Sebastian Frey’in sonrasında ise kalesini hep yerli isimlere emanet etti.

Yerli olmasının yanı sıra, altyapıdan yetiştirerek de büyük bir örnek olan Bursaspor Kulübü, Türk futbolu için de önemli kaynaklardan biri haline geldi.

Güncel Yazılar