Bursaspor zirve

Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan Lig Erteleme Kararına İlişkin Konuştu

Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan, koronavirüs tedbiri amaçlı alınan lig erteleme kararına ilişkin değerlendirmede bulundu. Söz konusu şartlarda oynamanın zaten zor olduğunu belirten başkan, gereken önlemlerin de alındığını belirtti.

Önceki gün Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından koronavirüs salgınına yönelik tedbir amaçlı tüm liglerin ertelenmesine karar verilmişti. Alınan karara ilişkin değerlendirmede bulunan Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan, söz konusu şartlarda oyuncuların birbiri ile yakınlaşmak istemediklerini, böyle oynamanın ise çok zor olduğunu dile getirdi. Tüm kulüplerin yaşanan olumsuzluklar sebebiyle sıkıntıda olduğunu da belirten Mestan, federasyonun lig programını netleştirmesini, planların ise ancak o zaman yapılabileceğini söyledi.

Bekleme Aşamasına Geçildi

Alınan erteleme kararının ardından sporculara Salı gününe kadar izin veren ve Futbol Federasyonu’ndan da planlamanın yapılmasını bekleyen Bursaspor Kulübü, bekleme aşamasına geçti.

Yaşanan durumdan tüm takımların olumsuz anlamda etkileneceğini belirten Mestan, erteleme kararını ise doğru buldu. Dönem sürecinde zaten oyuncuların birbirleri ile yakınlaşmak istemediklerini ve bunun da büyük bir sorun teşkil ettiğini söyleyen yeşil beyazlı kulübün başkanı, her türlü duruma karşı da gereken önlemlerin alındığına dikkat çekerek, planlamaya göre hareket edeceklerinin altını çizdi.