Mesut Mestan

Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan’dan Kulübe İlişkin Açıklama

TFF 1. Lig ekibi Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, takımının durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yönetim mirası iyi kullanamadığını ifade eden Başkan, tüm rakiplerin toplamından daha çok borçları olduğunu söyledi.

 

Bursa Gençlik Merkezi’nin sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayın konuğu olan Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, kulübe ilişkin konuştu.

 

Göreve geldiği günden itibaren çok ciddi zorluklarla karşılaştığını ifade eden Mestan, başaramayacaklarını düşündükleri ne varsa da başardıklarını ifade etti. Bu anlamda şehri kenetleme konusunda da sıkıntı çektiklerini söyleyerek, hala zorluk yaşamakta olduklarını da ekledi.

 

Maçlar Seyircisiz Oynansa Sahada 400 Kişi Olacak

 

Liglerin durumuna ilişkin de konuşan Bursaspor Başkanı, tablonun 23 Nisan tarihinde UEFA’nın yapacağı toplantı ile şekillenmeye başlayacağına da dikkat çekti. 18 Mart gününden bu yana herkesin evinde olduğunu vurgulayan Mesut Mestan, UEFA’nın 55 ülke federasyonu ile bir karar alacağını ifade etti. Oynanma kararının çıkması durumunda ise Özlüce Tesisleri’nde yine en az 50 kişinin olmasına dikkat çekti. Ve ayrıca maçlar seyirci olmadan oynanmış olsa bile görevlilerle toplam 400 kişinin olacağının altını çizdi. Yine de alınacak her türlü karara saygılı olacaklarını belirtti.

 

Söz konusu süreçte oyuncuların evlerinde 1 aydır antrenman yaptıklarını ekleyerek, idmanların tekrar başlama durumunda herkesin tek tek testten geçeceğini de söyledi.